Адвокат Катерина Аніщенко розповіла, як можуть карати ухилянтів під час мобілізації і коли можуть позбавити права керувати автомобілем.
"Якщо військовозобов'язаний не з'явився за повісткою, тоді ТЦК направляє запит у відділ поліції з проханням провести його адміністративне затримання", - пояснила експерт РБК-Україні.
Якщо впродовж 5 днів цього не сталося, людині мають надіслати ще один документ - "вимогу". "Це вже не рекомендація, а зобов'язання - прийти до військкомату", - зазначила юрист.
В іншому випадку ТЦК звернеться до суду із заявою про заборону керувати транспортними засобами та накладення інших адміністративних стягнень на цю людину - як на ухилянта.
Крім того вона додала, що після 18 травня суми штрафів за ухилення від мобілізації становлять: 17-25 тис. грн за перше правопорушення та від 34-59 тис. грн для посадових і юридичних осіб.
Як уточнила адвоката ЮКК "Де-Юре" Лариса Кісь, сплата штрафу не звільняє від обов'язку військової служби.
"Оплата штрафу є виконанням обов'язку за порушення - неявки за повісткою у визначену дату. Будь-яка інша повістка - виклик на іншу дату та неявка в цю дату - буде новим порушенням", - пояснила експерт.
Йдеться про те, що обмеження щодо кількості можливих викликів за повісткою - відсутні.
"Теоретично, з урахуванням часу "проходження" найбільш довготривалої процедури - направлення повістки поштою - штрафи можуть з'являтися умовно кожні два місяці", - зазначила вона.
Кісь додала, що ТЦК та СП не заборонено висилати "щодня по одному виклику на наступну дату від попередньо зазначеної".
"І кожного разу - штраф. Отже, шлях до 160 тис. грн сумарної заборгованості (розмір санкцій, від якого виконавча служба може не тільки арештовувати рахунки та майно, а й займатися їх фактичною реалізацію) не такий вже довгий", - підсумувала експерт.
.