Повістка-вимога ТЦК буде вважатися врученою навіть, якщо її не вручили особисто та військовозобов’язаний не перебуває за адресою проживання.
Про це розповів адвокат Роман Сімутін на своєму ютуб-каналі.
Як пояснює правник, якщо ви не з’явилися до ТЦК до конкретної дати на вимогу, керівник ТЦК може ініціювати затримання особи, що порушує мобілізаційне законодавство,
 
«Складання постанови за статтею 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення зі штрафом до 25 500 грн і обмеженням у праві керування», — йдеться у повідомленні.
Адвокат продовжує, якщо ваше місце реєстрації збігається з надісланим поштовим повідомленням, і ви не повідомляли про зміну місця проживання, то повістка з відміткою про неможливість вручення з причини відсутності адресата, вважається належним чином повідомлена та не перешкоджає подальшому розгляду справи по суті.
«Тобто схема роботи буде аналогічна, і після отримання поштового повідомлення у начальника ТЦК відкривається поле, фактично розв’язуються руки для застосування всіх тих примусових заходів. І саме головне — без необхідності доведення вручення повістки особисто», — додав адвокат.
__________________________________________

Закон про мобілізацію: коли Зеленський підпише документ

Перед підписанням закону про мобілізацію Офіс президента перевірить його на відповідність Конституції. Загалом все це може зайняти до двох тижнів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву першого заступника спікера Верховної ради Олександра Корнієнка в ефірі телемарафону.
Корнієнко прогнозує, що президент України Володимир Зеленський «за позитивного сценарію» підпише закон про мобілізацію протягом двох тижнів.
 
 
«Оптимістично, за наступні два тижні його буде опубліковано і він набуде чинності, а далі потрібно відраховувати певні строки, тому що частина норм одразу діє, а деякі — за місяць», — сказав віцеспікер Ради.
За словами Корнієнка, нині у парламенті не зареєстровано жодних постанов, які б блокували підписання ухвалених змін до закону про мобілізацію.
 
«Ми чекаємо ще один день ці постанови. За два попередні дні їх не було. І це добрий знак. Я думаю, що з понеділка спікер зможе його підписати, направити на підпис президенту. У президента буде два тижні, і я думаю, він затягувати не буде», — додав він.
 
Нагадаємо, 11 квітня Верховна рада ухвалила у другому читанні закон про мобілізацію, який змінює порядок її проведення. Зокрема, для військовозобов’язаних запроваджують нові зобов’язання, посилюють покарання для ухилянтів і не лише.
У документі також спочатку була норма про демобілізацію військовослужбовців, але її забрали звідти в останній момент. Питання хочуть врегулювати в рамках окремого законопроекту.
Закон все ще не набув чинності — це станеться через місяць після того, як президент Володимир Зеленський підпише його.
___________________________________________

Повторний медогляд обмежено придатних: коли "ухилянтів" викличуть на перевірку стану здоров'я

В Україні повторний медогляд обмежено придатних для військової служби розпочнеться з середини травня.
Про це сказав заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад. Він прокоментував підписаний президентом України закон № 10313, який скасовує висновок ВЛК "обмежено придатний".
 
.
 
"Наразі триває погодження змін до 402 наказу. І з середини травня розпочнеться переогляд на підтвердження придатності до служби тих людей, які були визнані обмежено придатними", - пояснив заступник міністра.
 
Щодо мобілізаційних заходів Гаврилюк нагадав про ухвалений Верховною Радою в другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію. Він зазначив, що цей документ фіксує чотири важливі речі:
•  обовʼязки громадян;
•  обовʼязки органів місцевого самоврядування;
•  облік всіх чоловіків у віці 18-60 років;
•  закрито частину шпарин ухиляння від мобілізації.
Також, як зауважив заступник міністра, Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №10379 про збільшення штрафів за порушення військового обов’язку і правил мобілізації.