На ринках Херсона з’явився сезонний делікатес – дніпровський оселедець (його легальний продаж почався з 1 квітня). Однак для більшості городян цей делікатес недоступний: адже його пропонують за ціною в 150 гривень за кілограм.
 
Що вдвічі дорожче норвезького оселедця і майже відповідає вартості солоної горбуші або лосося (170-175 гривень за кілограм). Не дивно, що покупці не можуть зрозуміти: яким чином риба з Дніпра, яку ловлять неподалік, виявилася дорожчою за ту, яку везуть до нас за багато тисяч кілометрів?
 
 
Місцеві промислові бригади, які зазвичай працюють в пониззі Дніпра, на лов оселедця не вийшли. Річкова акваторія знаходиться у веденні Національного природного парку «Нижньодніпровський». А там з якихось своїх міркувань затягують погодження лімітів на промисел, через що рибалки сидять на березі, і не можуть заробити на прожиток для себе і своїх сімей, – пояснює заступник начальника Херсонського рибоохоронної патруля Григорій Базенков. – Дніпровську оселедець ловлять в Бузькому лимані лише рибалки з Миколаївської області – нашим промисловикам ганяти туди свої баркаси невигідно. Потім її везуть до нас із сусіднього регіону.
 
Однак партії такої продукції невеликі, витрати на транспортування істотні, звідси і висока роздрібна ціна.
Коли вода в річці прогріється, дніпровський оселедець і його родич – пузанок – підійдуть на нерест до самого Херсону. Це буває в середині травня – початку червня.
 
Прямо на Антонівському мосту її можна буде ловити без всяких дозволів на спінінг зі штучною приманкою, лише дотримуючись норму в три кілограми риби за світловий день. Благо, ця ділянка до нацпарку не відноситься. Тоді і ціна смачної рибки, напевно, впаде. А до того моменту любителям її ніжного рожевого м’яса або треба буде почекати, стримавши апетити, або неабияк переплачувати
 
.