Парламентський комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді ухвалити загалом законопроект про обчислення часу в Україні, який передбачає відміну переходу з літнього на зимовий час і навпаки.
Про це повідомляє прес-служба комітету .
Повідомляється, що 12 липня відбулося засідання профільного комітету, на якому було розглянуто проект закону про обчислення часу в Україні, метою якого є визначення правових засад встановлення одиниць часу, обчислення часу в Україні та забезпечення потреб громадян, суспільства та держави у достовірній інформації про точний час. та календарної дати.
Законопроект спрямований на захист здоров'я населення, оскільки на думку більшості вчених та лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частині щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, несе низку негативних наслідків, спричиняє значне погіршення стану здоров'я громадян у період адаптації до "літнього" та "зимовому" часу.
Такий "сезонний тимчасовий стрибок" призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативно позначається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Наукові дослідження пов'язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної чи імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли. Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню, зазначають у комітеті.
" Окрім цього, зазначений законопроект покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України шляхом встановлення та закріплення на всій без винятку території України єдиного київського часу ", - йдеться у повідомленні.
.