Польський прем'єр-міністр Дональд Туск у Львові, який він відвідав 17 грудня, заявив, що його держава не може віддати Україні "все". Тому що Польща, на його думку, "у якомусь сенсі також прифронтова" країна.
Про це він заявив на пресконференції після переговорів із президентом Володимиром Зеленським.
"Ми не в змозі дати все. У якомусь сенсі ми теж є прифронтовою державою. Польща все частіше стає об'єктом диверсій і гібридних дій, спрямованих безпосередньо проти наших громадян, нашої держави", – процитувала Туска Polska Agencja Prasowa.
Прем'єр Польщі визнав, що "дедалі більше людей у світі розуміють, що місія кожної цивілізованої нації – підтримати сьогодні Україну в цій героїчній боротьбі". Він подякував українцям за готовність захищати не лише свою країну, а також Польщу й усю Європу.
Україна, за словами Туска, завжди зможе розраховувати на Польщу.
"Нас чекає велика гра за майбутнє України, Польщі та Європи...", – заявив він, додавши, що наші країни об'єднують спільні геополітичні інтереси та "глибоке почуття справедливості".
Польський уряд працює над наступним пакетом допомоги, який буде готовий у січні 2025 року.
"Будемо підтримувати Україну в міру наших можливостей, але як прем’єр-міністр Польщі не приховуватиму, що найвищим пріоритетом для мене залишається безпека Польщі, польського кордону", – заявив Туск.
.
Він нагадав, що коли йдеться про наступні пакети допомоги, уряд його країни має пам’ятати про власну велику ділянку кордону з Білоруссю та Росією.
"На кордоні з Білоруссю постійно маємо інциденти. На польсько-білоруському кордоні чути стрілянину практично кожного дня", – зауважив Туск.
Прем'єр згадав про головування Варшави у Євросоюзі, яке розпочнеться у січні 2025 року. У цьому контексті він підтримав прагнення Києва отримати запрошення та вступити в НАТО.
"Якби це залежало від Польщі, то це не тривало б довше одного дня. Але тут ви можете розраховувати на нашу дипломатію й наші дії", – запевнив Туск.
Варшава зробить "усе, що в наших силах", щоб зробити перспективу членства України в Альянсі дедалі реалістичнішою, хоча "ми розуміємо, що це нелегкий шлях". Туск вважає, що головування Польщі прискорить і зробить переговори щодо вступу більш реалістичними.
"Ми ваші друзі. Я багато років займаюся просуванням європейського шляху України. Так що можете бути впевнені, що з усім професіоналізмом, рішучістю, а також за підтримки інших країн – тому що я постійно спілкуюся з лідерами інших країн – ми будемо працювати над тим, щоб цей процес став реальністю та прискорювався", – заявив він.
За словами польського прем'єр-міністра, під час цього шляху "будуть виникати конфлікти інтересів і часом важкі стандарти, але ми тут, щоб допомогти та зробити цей процес максимально швидким і простим".