У Міністерстві оборони України мають намір розробити механізм захисту військовослужбовців від сексуальних домагань. Заступник голови військового відомства Наталія Калмикова заявила про необхідність виробити дієвий механізм, який дозволить впоратися з цією проблемою.
 
Міноборони розробило проєкт, спрямований на протидію сексуальному насильству та домаганням у військах. Національний план дій "Жінки, мир, безпека" створено відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН.
 
 
Наталія Калмикова повідомила, що для розробки ефективного комплексу заходів було залучено різних фахівців із цієї проблеми, включаючи іноземних. Вона сподівається, що декларацією про наміри викорінити таке згубне для армії явище як сексуальні домагання цього разу все не обмежиться.
 
"В Міністерстві оборони створено Центральне управління захисту прав військовослужбовців, яке має окремий відділ з питань гендерної рівності. Всі ці заходи спрямовані на те, щоб, врешті-решт, ми вийшли не на декларативний, а на дієвий механізм, який захищатиме осіб, які стали жертвами протиправних дій у цій сфері. Ми маємо після продуктивної дискусії прийти до того рішення, яке оптимально працюватиме на безпеку людей", - заявила заступник міністра оборони України.
 
Заступник керівника Центрального управління захисту прав військовослужбовців Тарас Безпалий визнав, що випадки сексуального насильства в армії справді мають місце. Але запевнив, що на кожен із них є реакція його відомства.
 
.
 
"Механізм, який ми використовуємо у своїй діяльності зараз – це точкове реагування на конкретні ситуації. Наше завдання при наявності факту порушення та написаної заяви оперативно відреагувати та притягнути винних до дисциплінарної або до кримінальної відповідальності", - заявив Тарас Безпалий.
 
Армія є закритою структурою, і людині, яка стала жертвою домагання або насильства, іноді складно навіть просто повідомити про це компетентні органи. Саме цьому аспекту проблеми буде приділено максимальну увагу.