Майже три моря: Чорне, Азовське та Сиваш ("Гниле море"), цілюще повітря, лікувальні грязі, гарячі джерела, найстаріший заповідник колишньої імперії "Асканія-Нова" – це все Херсонщина
 
 
 
Туристичний потенціал Херсонщини досі повністю не розкритий, але після анексії Криму Росією українські та закордонні туристи почали відкривати цей потенціал набагато жвавіше. Цьогоріч в Херсонській області очікують понад три мільйони курортників, найбільшу кількість – впродовж трьох літніх місяців.
 
Найпопулярніші курорти регіону – чорноморські Скадовськ, Лазурне, Залізний Порт, що на захід від Криму, та азовські – Генічеськ й Арабатська стрілка, розташовані зі сходу від півострова. Портал Depo.Херсон підрахував, скільки коштуватиме відпочинок у цих місцях із проїздом до них.
 
Полювання на квитки
 
.
 
Дістатися херсонських курортів можна на потягах, які курсують з різних міст України до самого Херсона, а також до Генічеська. Плацкартний квиток зі Львова до Херсона коштує 230 гривень, купейний – 373 гривні. Із Києва вартість плацкарту на різні потяги складає від 164 до 198 гривень, купе – від 247 до 451 гривень, люкс – 1061 гривень.
 
Курсує зі столиці і швидкісний "Інтерсіті", який домчить до Херсона за сім годин. Вартість квитків від 362 до 517 гривень. Із Запоріжжя плацкартне місце обійдеться від 135 до 162 гривень, купейне – від 193 до 255 гривень, люкс – 391 гривня.
 
До Генічеська плацкарт із Києва коштує 215 гривень, купе 337-476 гривень, люкс – 725 гривень. Зі Львова плацкарт обійдеться у 315 гривень, купе – 528 гривень.
 
 
Уже зараз квитки у південному напрямку розкуповують, як гарячі пиріжки, проте "Укрзалізниця" запускає додаткові рейси, подовжує маршрути та додає вагони, тож придбати квитки на різні дати червня ще можна.
 
Для тих, хто вирушає до Генічеська та Арабатської Стрілки, генічеським вокзалом дорога майже закінчується – до баз відпочинку можна дістатися на таксі: від 100 до 300 грн. Натомість до чорноморських курортів Херсонщини від обласного центру треба здолати ще близько 100 кілометрів, таксі "влетить" у 1000 гривень і більше.
 
 
 
Дешевше дістатися потрібного курорту автобусом. Квиток до Скадовська, Лазурного, Залізного Порту від Херсона коштує близько 100 гривень, до Генічеська – 200 гривень.
 
Для тих, хто не хоче їхати з пересадками, існує безліч автобусних рейсів, які доставлять туриста прямісінько до моря. Квитки з Києва до Скадовська, Залізного Порта, Лазурного – 600-700 гривень, до Генічеська – 800 гривень.
 
Із Запоріжжя за автобусний квиток до Скадовська доведеться заплатити 500 гривень, до Залізного Порта – 525 гривень, а до Генічеська – 340 гривень.
 

 
Зі Львова до херсонських курортів поки автобусних квитків немає, можна лише за 750 гривень дістатися самого Херсону. Можливо, у розпал сезону і з'являться пропозиції від приватних перевізників.
 
Кімната в будинку чи власний котедж
 
Як і на більшості вітчизняних курортах, на Херсонщини туристи можуть підібрати житло на будь-який смак та гаманець. Вартість  залежить від комфорту помешкання, а також від відстані до моря.
 
 
Наприклад, у Скадовську можна знайти кімнату в приватному будинку за 100 гривень. В кімнаті – два дивани, шафа та вентилятор. Але можна зняти і окремий будинок чи квартиру за 2000 гривень.
 
 
Залізний Порт славиться своїм активним нічним життям, тому місцеві мешканці навіть називають його "Херсонський Лас-Вегас". Варіантів житла тут значно більше, ніж у Скадовську, бо тут, окрім приватного сектору, є безліч баз відпочинку, пансіонатів і міні-готелів.
 
 
Скромний варіант "лише переночувати" в Залізному Порту можна знайти за 100 гривень. Звичайно, є і варіанти у розкішних готелях, де доба перебування може сягати 2500 гривень.
 
У Лазурному ціни на кімнати також стартують від 100 гривень за добу, як варіант – 50 гривень за ліжко-місце.  
 
 
У Генічеську середні ціни вищі. Вартість номера класу "Економ" починається від 200 гривень, номер в готелі – 700-900 гривень, будинок на березі моря можна знайти за 2000 гривень.
 
Ще трохи дорожче Арабатська Стрілка – найдовший пляж Європи, як звуть її місцеві. Утім, якщо пошукати, можна знайти економ-номери від 200 гривень, люксові – в межах 1000 гривень за добу.  
 
 
 
Кафе, фастфуди чи ринок
 
У переважній більшості випадків організація харчування – головний біль самих відпочивальників. Приватний сектор, який є основним постачальником житла в оренду, як правило, пропонує номери з кухнями - власними або спільними. Складнощів із придбанням продуктів харчування зазвичай не виникає.
 
Овочі, фрукти, молочні продукти, м'ясо і рибу можна купити на ринках. У деяких містах є і рибні риночки, де реалізують свіжовиловлену морську рибу. У Скадовську та Генічеську є супермаркети, на всіх курортах – продовольчі крамниці: від маленьких до великих.
 

 
Але лише в супермаркетах туристи зможуть придбати продукти за звичайними цінами. Інші мережі магазинів влітку підвищують ціни на 10-30%, в залежності від популярності товару і місця розташування торгової точки. Чим ближче до моря, тим вище ціни.
 
Якщо не перейматися приготуванням їжі, то харчуватися можна у численних кафе, піцеріях та ресторанах. Вони здебільшого пропонують і замовлення страв за меню, і комплексне харчування. У середньому обід обійдеться у 200-350 гривень. Вечеря з алкоголем – від 500 гривень.
 
 
На херсонських курортах чимало фаст-фудів із національним місцевим колоритом, насамперед - кримськотатарським. Тут пропонують чебуреки, самсу тощо. Чимало точок, які працюють роками. Якість національних смаколиків у них висока.  
 
Також на курортах Херсонщині добре розвинена виносна торгівля. У сезон пляжами "курсують" безліч продавців, що пропонують домашню випічку, солодощі, варену кукурудзу, креветки та інші продукти, популярні серед відпочиваючих.
 
Отже, відпочити на херсонських курортах можна як скромно, так і на широку ногу, в залежності від прагнень та фінансової спроможності. Ті, хто не хоче обмежуватися пляжами, можуть вирушити до заповідних островів Джарилгач та Бірючий, старішого заповідника України (та колишньої Російської імперії) "Асканії-Нови" тощо. Незалежно від того, який саме відпочинок обере турист, Херсонщина обіцяє тепле сонце, солоні моря та яскраві спогади про літній відпочинок на узбережжі.