Майже дев’ять з десяти європейців (87%) погоджуються із наданням гуманітарної допомоги українцям на тлі російського вторгнення.
Більшість громадян країн ЄС висловлюють довіру до євроінституцій і підтримують надання Україні гуманітарної, економічної та військової допомоги. Також 87% європейців схвалюють гуманітарну допомогу, 71% - санкції проти Росії, а 68% - фінансову допомогу Україні. Про це свідчать результати дослідження європейського агентства Eurobarometer.
Так, майже дев’ять з десяти європейців (87%) погоджуються із наданням гуманітарної допомоги українцям на тлі російського вторгнення. Тоді як 71% громадян ЄС стійко підтримують санкції проти російської влади, компаній та осіб, і ще 68% погоджуються із наданням фінансової допомоги для України. Також шість з десяти європейців підтримують надання Україні статусу країни-кандидата, 58% погоджуються із фінансуванням ЄС на закупівлю та постачання в Україну військового обладнання.
Наголошується, що російська війна проти України сприймається значною кількістю європейців (31%) як найбільша проблема на рівні ЄС серед 15 пунктів переліку занепокоєнь, випереджаючи найближчі наступні пункти, такі як проблеми міграції (28%) та міжнародної ситуації (22%).
Щобільше, 76% європейських респондентів погоджуються, що російське вторгнення в Україну є прямою загрозою для безпеки ЄС.
Разом з тим, 44% європейських громадян вважають, що забезпечення миру й стабільності матиме найвищий позитивний ефект для їхнього життя вже у найближчій перспективі.
Окрім того, результати опитування засвідчили найвищий рівень довіри європейців до Європейського Союзу з 2007 року (51%). Серед котрих найбільше молоді у віці 15-24 років (59%). Ще 51% респондентів висловили довіру до Європейської комісії.
.
Майже половина європейців (49%) переконані, що економічна ситуація в Європі залишатиметься стабільною протягом наступних 12 місяців.
Також опитування зареєструвало найвищий за всю історію рівень підтримки єдиної європейської валюти - євро.
Опитування Eurobarometer провели в період з 10 жовтня по 5 листопада 2024 року у 27 країнах-членах ЄС, шляхом очного опитування за участі 26 525 респондентів. Подібні опитування були також проведені в країнах-кандидатах та потенційних кандидатах на входження до ЄС (за виключенням України).