Російські окупанти визнали, що у відкритій ними школі в Костянтинівській громаді Каховського району на Херсонщині вони тримають більшість дітей голодними, бо у них нема коштів на закупівлю продуктів. Самі ж діти жаліються, що їм важко вчитися на незнайомій російській мові. 
Про це йдеться в сюжеті окупаційного телеканалу «Таврия», повідомляє Центр журналістських розслідувань.
 
Російські загарбники спробували похвалитися роботою відкритої ними 7 листопада 2023 року школи в селі Костянтинівка Каховського району Херсонщини. Однак у поширеному ними сюжеті учні зізналися, що їм дуже важко вчитися на російській мові, якої вони не знають. 
 
 
Самі окупанти визнали, що в школі величезний брак кадрів. Окупаційна директорка закладу, пенсіонерка з Херсона Вікторія Єзюкинська пожалілася, що переважна більшість освітян виїхали з небезпечної для життя лівобережної Херсонщини. А ті десять вчителів, які залишаються на території Костянтинівської і сусідньої Горностаївської громад, категорично не хочуть співпрацювати з ворогом. 
 
«Я до них і додому приїжджала. Деякі спочатку погоджувались, а потім передумали. Вони бояться з нами працювати», – визнала колаборантка Вікторія Єзюкинська.
Також неохоче віддають на «навчання» до сумнівної школи своїх дітей місцеві батьки. Як розповіли в своєму сюжеті пропагандисти «Таврии», у окупантів нема грошей на закупівлю продуктів для учнів. Єдине, що видають більшості з них – це одну булочку і чашку солодкого чаю. Лише учням молодших класів дають також сирники або каші. Буфету або повноцінної їдальні в «школі» нема. Тож більшість дітей, які змушені перебувати тут зранку до вечора, залишаються голодними.
 
«Якщо нам дадуть продукти, то ми будемо робити так як треба. Як нам скажуть, добавить, ми добавимо», – сказала в сюжеті працівниця їдальні.
 
.
 
Натомість окупанти з гордістю розповіли про відкриття у школі «стены героев» з зображеннями загиблих російських загарбників.  Вони примушують дітей брати участь у пропагандистських заходах біля неї і вшановувати ворога. 
За словами ж окупаційної директорки школи Вікторії Єзюкинської, головною проблемою закладу є «неправильно повішані батареї опалення і занизькі стелі в приміщеннях». Виправити ці так звані недоліки збираються будівельники з Рязанської області. Хоча в цій школі до великої війни встигли зробити повноцінну реконструкцію за кошти українських платників податків. 
 
Окупанти стверджують, що до школи в Костянтинівки їм вдалося набрати 148 дітей з 9 навколишніх сіл. Це – в рази менше загальної кількості учнів, які зараз навчаються у двох законних школах Горностаївської громади.
 
«У нас працюють два ліцеї селища Горностаївка і села Каїри. В них дистанційно вчиться приблизно 700 дітей», – сказали ЦЖР представники Горностаївської селищної військової адміністрації.
Школа в Костянтинівці – єдина, яку окупантам майже за два роки вдалося відкрити в двох громадах, Костянтинівській і Горностаївській.