Радник з гендерних питань командувача Сухопутних військ Оксана Григор'єва в інтерв'ю The Times заявила, що Україна має готуватися до того, що найближчими роками доведеться мобілізувати і жінок.
"Як і Ізраїль, ми маємо бути готові до цього, а це означає, що ми повинні вчити чоловіків і жінок бути готовими до війни", - повідомила радниця.
 
У  Центрі протидії дезінформації  відреагували на цю інформацію: питання про примусову мобілізацію жінок станом на сьогодні не стоїть на порядку денному в Україні.
У центрі зазначили, що зараз активно поширюється інформація, що в Україні збираються внести зміни до законодавства щодо мобілізації жінок.
Центр зазначає, що жоден закон щодо мобілізації не передбачає мобілізацію жінок.
 
 
"Тому інформація, що розповсюджується, - фейкова. Питання мобілізації жінок сьогодні не актуальне і не розглядається органами влади. Жінки можуть мобілізуватися в Сили оборони України виключно добровільно. Інше - не планується", - підкреслили в ЦПД.
Центр протидії дезінформації закликав українців довіряти лише верифікованим джерелам інформації.
_____________________________________________

Відповідальність за ухилення від мобілізації: Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про відповідальність за ухилення від мобілізації. Наразі схвалено урядову версію, яка має багато жорстких норм, які будуть змінені комітетом до другого читання. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
 
«Парламент проголосував за основу (перше читання) №10379 законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу та кодексу про адміністративне правопорушення за порушення щодо мобілізації», - повідомив нардеп.
 
Він наголосив, що таке рішення підтримали 258 народних депутатів.
Железняк уточнив, що законопроєкт ухвалений у першому читанні, а не в цілому.
«За фактом схвалено зараз урядову версію з усіма нормами. Вона має багато проблем. І жорстких норм. Тому всі обіцяні зміни повинні тоді зайти поправками до другого читання на Комітеті», - додав він.
 
.
 
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт про відповідальність за ухилення від мобілізації, але у новій редакції. Зокрема, комітет пропонує в рази зменшити штрафи за ухилення від мобілізації та прибрати норму, яка передбачала покарання до 5 років за ґратами за відмову від проходження медичного огляду.
 
Наприкінці грудня Кабмін вніс законопроєкт, який передбачає збільшити штрафи за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, а також мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Зокрема, за порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок та військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію пропонується встановити штраф у розмірі 34 000 – 85 000 гривень.
 
В особливий період пропонується встановити штрафи на рівні 153 000 – 204 000 гривень. Також законопроєкт пропонує затримувати до трьох діб людей за порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок та військову службу, правила військового обліку, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
За ухилення від призову на військову службу з мобілізації (у тому числі відмова від проходження медичного огляду) в особливий період, на військову службу на заклик осіб з числа резервістів в особливий період пропонується карати позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.