У захопленій окупантами школі села Новософіївка Лазурненської громади Скадовського району Херсонщини наприкінці лютого застрелився російський військовий, який «охороняв» заклад. Саму школу очолила 53-річна Надія Шахова, місцева колаборантка, яка раніше працювала в барі і музичною керівницею в дитсадку. А сільський дитсадок «очолила» 41-річна ворожка Світлана Пунь.
 
Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Центр журналістських розслідувань.
За словами мешканців Лазурненської громади, наприкінці лютого 2024 року в школі села Новософіївка застрелився російський окупант.
 
 
«Він там був за «охоронця». Причини його вчинку невідомі, однак збирати частини тіла «освободителя» довелось ледь не по всій школі. Дітей там вчиться не багато, їх возять туди ще з сусіднього села Долматівка. Багатьох дітей з Новософіївки батьки давно вивезли з окупації», – розповіли джерела ЦЖР.
 
Школу в Новософіївці очолила Шахова Надія Дмитрівна, 7 жовтня 1970 р. н. Вона є однією з найактивніших і найголовніших колаборантів у селі. Саме вона допомагала окупантам з поставкою продуктів, господарських товарів, запчастин. Як розповіли про неї її знайомі, педагогічної освіти Надія Шахова не має – вона працювала барменшею, мала власний бар, який досить швидко «прогорів» і також підробляла музичною керівницею в місцевому дитсадку. 
 
Сам дитсадок у Новософіївці «очолила» ворожка Пунь Світлана Олександрівна, 22 червня 1982 р. н. Вона уродженка міста Кадіївка Луганської області.
 
.
 
«Свєтка з’явилася в селі в 2014 році – казала, що втекла сюди від чоловіка, який її бив і постійно до всіх ревнував. Вона виявилася п’яничкою і займалася ворожінням по руці. Після вторгнення росіян на Херсонщину Світлана Пунь згадала, що сама родом з Донбасу, почала всім розповідати, що його вісім років бомбили «бандерівці» і побігла служити окупантам. Навіть їздила на курси перекваліфікації до Криму, після яких її й призначили «завідувачкою» дитсадка», – сказали джерела ЦЖР.
 
​Як повідомляв ЦЖР, головою окупаційної адміністрації села Новософіївка Лазурненської громади росіяни призначили 53-річну Світлану Острікову, колишню сільську голову. Разом зі своїм коханцем – російським офіцером, а також заступником Віталієм Породою вона дистанційно «керує» селом з Залізного Порту сусідньої Бехтерської громади і погрожує землякам, які не стають на військовий облік у загарбників.​