В Україні триває загальна мобілізація, військовозобов’язані отримують повістки та проходять службу у різноманітних підрозділах Сил оборони. Речниця Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олена Кузіна в ефірі телемарафону 14 грудня розповіла, в яких випадках українців направляють на передову без навчань.
 
Загальна мобілізація: кого відправляють одразу на фронт
Потрапляють одразу на службу ті, хто вже служив у війську менш як 10 років тому. Наприклад, чоловік проходив строкову службу або воював в АТО/ООС, однак звільнився з ЗСУ. Якщо тепер він хоче повернутись в армію за контрактом, досвід дозволить не проходити навчання.
"Якщо перерва в службі більш як 10 років, то людина їде до навчального центру і проходить підготовку заново", — зауважила військова.
 
 
Загальна мобілізація: переваги контрактної служби
Вона пояснила, що контрактникам на відміну від мобілізованих доступний вибір, де служити. Окрім того, відрізняються умови.
 
"Людина може звернутися до відділу рекрутингу безпосередньо в ТЦК та СП, може звернутися в рекрутингові центри української армії та безпосередньо до рекрутингу бойових бригад. Це повний соцпакет — це медичне, грошове забезпечення, виплати за укладення першого контракту", — розповіла Кузіна.
Також новобранцю, якщо він прибуває на місце служби, виплачують підйомну допомогу. Якщо потрібно орендувати житло, це компенсують. У вищих військових навчальних закладах можна безплатно здобути освіту.
 
Загальна мобілізація: кого беруть на контракт
Новобранці окрім ВЛК проходять відбір — як психологічний, так і в деяких випадках за рівнем фізичної підготовки. Контракт укладається не ТЦК, а в обраній для служби бригаді або навчальному центрі.
Речниця ТЦК наголосила, що отримавши повістку, військовозобов’язаний опиняється перед вибором — піти на службу за контрактом або за мобілізацією.
 
.
 
"Коли ти вибираєш службу по контракту — так, в тебе більша є можливість вибору того, що ти хочеш", — зауважила вона.
Контракт підписують як жінки, так і чоловіки. Кандидатури новобранців ухвалюють, відштовхуючись від стану їхнього здоров’я та фізичної підготовки. Від цього залежить, де служитиме людина. Також враховується цивільний досвід.