Російські окупанти мають «цікаву» тактику: спочатку вчинити злочин, а потім звинувачувати у цьому Україну. І мова не лише про «Охматдит», наприклад, а і про давніший злочин - підрив росіянами Каховської ГЕС. Окупанти не лише продовжують перекладати провину, а і досі жаліються, якої шкоди це завдало сільському господарству.
«З минулого року після катастрофи площа зрошуваних сільськогосподарських угідь впала приблизно у 100 разів», - процитував окупаційний телеканал «Таврия» голову окупаційного уряду області Андрея Алєксєєнка. Окупант також дозволив собі збрехати про якусь допомогу окупаційного уряду «у будівництві систем локального зрошення». І це при тому, що навіть дозволи на буріння свердловин окупанти аграріям просто так не видають.
Води на лівобережжі не вистачає не лише сільськогосподарським рослинам (через аномальну спеку там навіть бур’яни наразі не можуть рости!), а і людям. Наприклад, у Малокаховці, де, як пишуть у соцмережі тамтешні колаборанти, «адміністрація територіального відділу, округу і служба водоканалу продовжує працювати над рішенням проблеми з водозабезпеченням». Як саме? «Встановили ще одну напівкубову бочку», - рапортують колаборанти. Цього хоч би напитись людям вистачило, не говорячи про городи, худобу, купання, прання та інші потреби!
Навіть в окупованій Водославці Новотроїцького «муніципального округу» - селі, розміщеному майже за сотню кілометрів від Дніпра, люди поскаржились окупантам на «брудну воду з неприємним запахом і слабким напором». «За придатною для пиття водою вони їздять 7 кілометрів, а тим, у кого немає транспорту, доводиться кип’ятити і декілька разів проціджувати воду», - повідомив окупаційний «Народний фронт». А в окупованій Іванівці зламався насос, який подавав воду у ставок і башту. Лише за місяць окупаційна організація «Єдиної Росії», до якої звернулись іванівці, змогла знайти 70 тисяч рублів на новий. При цьому окупанти називають свою реакцію «швидкою».
їхній ватажок Ігорь Кастюкєвіч написав у своєму каналі про це так: «Зараз у Херсонській області встановилась дуже спекотна літня погода. Іноді буває вище 40 градусів. Питання водозабезпечення вкрай важливі завжди, а особливо у даний період часу. Тому зволікати у такій ситуації було не можна». Чого ж тоді зволікали?!
Борис ВИНОГРАДОВ
.