Погода влітку в Європі буде неоднорідною. На півночі очікується холодніша і мокра погода, ніж зазвичай, а на півдні та сході - спека і посуха. Про це повідомляє severe-weather.
Перші прогнози показують динамічну літню картину в атмосфері. За даними вчених, Ель-Ніньо зараз починає зникати, а новий цикл Ла-Нінья, за прогнозами, виникне влітку.
У Північній півкулі майбутні місяці стануть перехідним періодом між Ель-Ніньо і Ла-Нінья, як в океанах, так і в атмосфері. Літо-2024 якраз опиниться в середині цього процесу.
 
Як повідомляється, одним з основних чинників, що визначають зимові погодні умови і ранню весну, було Ель-Ніньо. Це тепла фаза океанічного коливання. Холодна ж фаза називається Ла-Нінья. Кожна з них чинить свій специфічний вплив на характер тиску і погоду загалом.
 
 
Кліматологи кажуть, що Ель-Ніньо швидко йде. Але такі великомасштабні явища тривають у тривалих часових масштабах. Це означає, що, незважаючи на швидке руйнування аномалій теплого океану, атмосфері знадобиться певний час, щоб пристосуватися і відреагувати на це.
 
"Це означає, що літо 2024 року стане перехідним періодом від однієї фази до іншої, що, ймовірно, створить деякі незвичайні аномалії в цьому процесі", - ідеться в повідомленні.
Як повідомляється, цього літа ми будемо швидко переходити від однієї океанської аномалії до іншої. Таким чином, можна очікувати помірно відмінну від звичайної картину.
 
Прогнози показують область низького тиску над північною Європою і систему високого тиску над південним заходом. Через цю різницю вищі, ніж зазвичай, температури з півдня переноситимуться в центральну і західну частини континенту.
 
.
 
"Придивившись до температурного режиму в Європі, ми побачимо теплішу, ніж зазвичай, погоду на більшій частині континенту. Але виняток становить північ, яка перебуває під впливом області низького тиску і має нормальні літні температури", - кажуть кліматологи.
 
Щодо опадів, то більш посушливі умови очікуються над Центральною та Південною Європою в зоні високого тиску. Однак у північних частинах прогнозується більш волога погода, знову ж таки через нижчий тиск і більш нестабільну погоду.
_______________________________________________________

Земля критично нагрівається: що буде далі

Минулий 2023 рік став найтеплішим на планеті від початку спостережень за кліматом від 1850 року. Ця тенденція тримається уже 10 років поспіль.
Про це йдеться у звіті Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).
 
У доповіді ВМО вказано, що глобальна середня приземна температура 2023 року була приблизно на 1,45 градуса за Цельсієм вищою за середнє значення за 1850-1900 роки. 2023 рік став найтеплішим за всі 174 роки спостережень. Було побито рекорд попередніх найтепліших років: 2016 року, з температурою на 1,29 градуса, вищою за середнє значення 1850-1900 років, і 2020 року, з перевищенням на 1,27 градуса.
 
 
"В черговий раз були побиті і в деяких випадках залишені далеко позаду рекорди за рівнем парникових газів, приземних температур, теплоутримання та закислення океану, підвищення рівня моря, морського льодового покриву в Антарктиці та відступу льодовиків", – йдеться у повідомленні.
 
Також за даними ВМО, 2023 року глобальний середній рівень моря досяг рекордної позначки за весь період супутникових спостережень (від 1993 року), що означає потепління океану, а також танення льодовиків і крижаних щитів.
 
"Темпи підвищення глобального середнього рівня моря за останні десять років (2014—2023 роки) більш ніж удвічі перевищують темпи підвищення рівня моря за перше десятиліття супутникових спостережень (1993—2002 роки)", – зазначили метеорологи.
Раніше вчені зробили спробу розрахувати реальну ціну зміни клімату. Результати дослідження показують, що протягом наступних 36 років, закипання планети обійдеться людству в неймовірні 24 трильйони доларів. Передбачається, що до 2060 року економічні потрясіння торкнуться багатьох галузей.
 
 
За даними вчених, до 2060 року світ зрушиться на "більш стійкий шлях", де парникові викиди будуть обмежені. Прогнозується, що глобальна температура підніметься лише на 1,5°C порівняно з доіндустріальним рівнем.