Нині загроза від вибухонебезпечних предметів стосується понад 6 мільйонів українців, особливо на деокупованих територіях.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні зафіксовано 811 інцидентів із цивільним населенням, спричинених вибухонебезпечними залишками війни. Постраждали 1 158 осіб, з яких 355 загинули, серед них 18 дітей.Про це повідомив полковник Олег Шуварський у вівторок, 8 квітня.
Нині загроза від вибухонебезпечних предметів стосується понад 6 мільйонів українців, особливо на деокупованих територіях. Так, 75% інцидентів пов’язані з мінами.
Найбільше забруднені Харківська, Миколаївська та Херсонська області - на них припадає понад половина усіх випадків.
Шуварський зазначив, що російські війська часто мінують території безсистемно - на полях, у житлових районах і на дорогах. Окрему загрозу становлять елементи касетних боєприпасів, що унеможливлюють проведення відновлювальних робіт на деокупованих територіях.
Крім того, низька якість російських інженерних боєприпасів і тривале зберігання призводять до відмови механізмів самоліквідації, що робить їх особливо небезпечними. Сучасні російські міни також оснащені сейсмічними та магнітними датчиками, а їхній пластиковий корпус із мінімумом металу ускладнює виявлення.
Від початку повномасштабної російської агресії підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони України виявили й знищили майже 920 000 вибухонебезпечних предметів.
Зауважимо, сьогодні статистика оновилася ще одним випадком. Так, вечері 7 квітня в одному з сіл Садівської громади на Сумщині 13-річний підліток підірвався на невідомому вибуховому предметі.Про це повідомив начальник відділу комунікації поліції Сумської області Володимир Крупецькиху коментарі Суспільному.
.
Попередньо, хлопець разом з другом грав на вулиці, побачив невідомий предмет та вдарив його ногою. Після чого стався вибух. Підлітка госпіталізували, у нього мінно-вибухова травма, поранені око, нога та грудина. У поліції за даним фактом проводиться перевірка.
У Нацполіції вкотре наголосили, що не можна чіпати незнайомі предмети, адже вони можуть бути небезпечними. У разі, якщо дитина знайшла такий предмет, треба одразу телефонувати на лінію 102.