ЄС продовжив тимчасовий захист для 4,3 млн українців до березня 2026 року, але після завершення дії директиви країни-члени блоку можуть діяти по-різному.
Про це повідомив макроекономіст, банкір і експерт з міграційної політики Андрій Гайдуцький у коментарі для “РБК-Україна”.
Експерт сподівається, що дострокового припинення захисту не буде, адже у Європарламенті вже існує позиція, що захист українців має зберігатися до підписання мирної угоди з гарантіями безпеки для України.
 
“Якщо мир настане, а Рада ЄС скасує тимчасовий захист, регулювання статусу українців повернеться на національний рівень. І кожна країна ЄС вирішуватиме по-своєму, як діяти далі”, – зауважив Гайдуцький.
Проте більшість держав, за його словами, запровадять перехідний період, під час якого українці зможуть отримати трудові візи, дозволи на проживання або посвідки на постійне проживання.
 
 
У цьому процесі мають активізуватись кілька зацікавлених сторін:
місцеві роботодавці, які вже найняли українців;
спонсори-резиденти, які вступили у стосунки з громадянами України;
школи й університети, де навчаються українські діти та студенти;
муніципалітети, які зареєстрували українців, особливо тих, хто відкрив ФОП або планує отримати статус “цифрового кочівника” чи власника “золотої візи”.