Долари стають ненадійною валютою для зберігання заощаджень. Українцям, які зробили ставку на них, варто замінити їх іншою валютою або, принаймні, диверсифікувати способи зберігання нажитого.
Таку пораду дав співвітчизникам фінансовий експерт Сергій Фурса в ефірі Новини LIVE.
 
Через карколомні зміни на глобальному ринку, що стали наслідком політики Трампа, економіка США, а разом із нею й американська національна валюта сповзають у прірву. Зараз на світовому фінансовому ринку розгортається процес, якого дотепер ніколи не було. Інвестори відсахнулись від долара і шукають, куди прилаштувати свої заощадження так, щоби, принаймні, їх не втратити.
 
 
Саме через це у світі різко зростають ціни на золото. Адже на відміну від паперових грошей, золото може бути або менш дорожчим, або більш дорожчим, проте ніколи не знеціниться. 
 
"Золото зараз купують через суперневизначеність, яку створює Трамп. Його дії, його заяви, б’ють по економіці, фондовому ринку, б’ють по курсу долара, б’ють по впевненості в американській економіці. І в такий момент єдине, що інвестори розуміють, ну куди втекти, хоч кудись втекти, це золото. Ну може ще швейцарський франк", - розповів Сергій Фурса. 
Довіра до долара як до надійного способу зберігання заощаджень, падає у світі з кожним днем. Невизначеність, створена Трампом на глобальному ринку, вже зараз очевидно, стане початком нової світової фінансової кризи. Через це люди, які не тратять усе зароблене на харчування, відчайдушно шукають надійного способу вкладення своїх заощаджень. Крім золота та швейцарських франків, згаданих Фурсою, він також дав окремі поради українцям.
 
"Якщо у вас гроші в Україні, то у гривневі облігації. Враховуючи, що Нацбанк весь рік триматиме курс фіксованим, до долара принаймні, то 16 річних дохідність, яку зараз дають вам ОВДП, й це де-факто буде доларова дохідність", - поділився експерт.
Крім того, в Україні традиційно вигідно вкладати гроші в землю. Здаючи її в оренду, можна мати непоганий дохід. Звісно, на прибутковість землі впливатиме як її розташування, так і кадастрова цінність. 
 
.
 
"А якщо у вас гроші не в Україні, то долара краще зараз уникати. Якщо у вас щось лежить, то, по-перше, воно має лежати і приносити хоч якийсь відсоток. А по-друге , щоб це лежав не долар, а євро або швейцарський франк", - порадив Фурса.
 
Втім, тут можливий і зворотній ефект. Якщо раптом економічна політика Трампа принесе бажаний результат, то валюта США може ще більше зміцнитися. І тоді виграє той, хто за безцінь скупить долари задешево зараз, коли вони не в ціні. Отож мабуть найкраще — диверсифікувати способи зберігання заощаджень. Звісно, кому є що зберігати.