"Великоднє перемир'я" російського диктатора Володимира Путіна у війні РФ проти України є вивертом, цинізм якого став очевидним, коли окупанти продовжили свої атаки, порушуючи власні обіцянки. Про це пише The Telegraph.
"Дехто вбачає в його (Путіна - ред.) готовності навіть розглядати такий крок ознаку того, що він, можливо, готовий погодитися на мирну угоду. Але Великдень був зручним моментом для того, щоб спробувати утримати довірливого президента США на борту на тлі ознак того, що Дональд Трамп втрачає терпіння щодо російського лідера", - йдеться у матеріалі.
У виданні нагадали, як Трамп заявив, що може закінчити війну за один день або принаймні до Великодня, проте йому не вдалося виконати ці дві обіцянки. Зокрема президент США запропонував 30-денне припинення вогню, на яке погодилася Україна, однак Москва вирішила не підтримувати таку пропозицію, поки не буде виконано перелік умов, які неприйнятні для Києва.
Водночас вже на цих вихідних державний секретар США Марко Рубіо заявив, що немає сенсу продовжувати процес, якщо Путін і далі стоятиме на своїй позиції, через що було оголошено про великоднє перемир'я.
"Важко не вбачати в цьому чергову спробу Кремля пошити Трампа в дурні і віддалити Вашингтон від України, де існують побоювання, що американці втратять інтерес і припинять постачання зброї та допомогу. Найбільшою образою після трьох років бомбардувань для російського лідера є заяви про те, що він діяв з "гуманітарних" міркувань. Якби це було так, він би зупинив конфлікт сьогодні і вивів свої війська", - зауважив автор матеріалу.
.
Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив, що попри те, що армія РФ намагається створити загальне враження припинення вогню, на деяких ділянках досі спостерігаються спроби РФ просунутися вперед.
Проте оптимісти кажуть, що "перемир'я" вдалося досягнути завдяки дипломатії на високому рівні між Білим домом і Кремлем.
"Але якщо припинення вогню має добрі наміри, чому це сталося лише тоді, коли здавалося, що американці збираються вимкнути весь процес? Принаймні, це можна розглядати як поступку з боку російського лідера, який непримиренно відмовлявся розглядати будь-які компроміси. Але Путін не робить нічого, що не було б розраховане на просування його інтересів і подальший розкол Заходу, чия підтримка України, колись така палка, стає все більш половинчастою", - підсумували у The Telegraph.