До поліції звернувся житель обласного центру. Чоловік розповів, що отримав sms-повідомлення, в якому йшлося про можливість швидко оформити фінансову допомогу від міжнародної організації. Для цього він перейшов за посиланням, де вказав свої особисті дані та реквізити банківської картки. Після реєстрації та підтвердження з рахунку потерпілого зникло понад 33000 гривень.
Про це повідомила пресслужба поліції Херсонської області.
 
Після отримання повідомлень про грошові виплати спочатку перевірте інформацію через офіційні представництва організацій, ні в якому разі не переходите за невідомими посиланнями. Веб-сайти та телефони організацій, які надають допомогу постраждалим від війни, можна знайти у мережі Інтернет. Якщо мова йде про компенсації від держави, то звертайтеся особисто до профільної державної установи за вашим місцем проживання.
 
 
Також жертвою зловмисників стала херсонка, яка втратила гроші під час продажу велосипеду на платформі онлайн-оголошень. Жінка через додаток перейшла за посиланням, яке їй надіслав псевдопокупець, та ввела дані банківської картки для оформлення. Після цього з її рахунку шахраї зняли понад 7000 гривень, а товар заявниця так і не продала.
 
Під час онлайн-шопінгу обирайте лише післясплату, якщо не впевнені у чесності покупця або продавця. Шахраї відправляють жертвам посилання на фішинговий сайт, який візуально копіює платіжну сторінку платформи онлайн-оголошень та її дуже важко відрізнити від справжньої. Щоб не втратити свої заощадження, ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями, які надходять вам у різних месенджерах.
 
Жертвою шахрайської схеми «друг просить у борг» стала ще одна жителька Херсона. Жінка розповіла, що їй у месенджері надійшло повідомлення від нібито її знайомої, яка просила терміново позичити їй гроші. Заявниця запанікувала та одразу перевела на надісланий їй рахунок 3000 гривень. Лише після цього вони зв’язалися з подругою та дізналася, що її акаунт у соціальній мережі «взламали» шахраї та надсилали такі повідомлення всім підписникам.
 
.
 
Якщо ви отримуєте повідомлення від родичів чи друзів у різних соціальних мережах із проханням позичити гроші, ні в якому разі не
перераховуйте одразу кошти, а спочатку самі перетелефонуйте людині та дізнайтеся, чи дійсно потрібна допомога.
Відомості за усіма фактами внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.