Російські окупанти намагаються атакувати по всій лінії бойового зіткнення на півдні України. Однак накопичення сил загарбників у кількості, достатній для масштабних наступальних операцій, не зафіксовано.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на представника ОГВ "Таврія" Владислава Волошина в ефірі телемарафону.
" Ситуація на всьому Південному напрямку досить непроста, хоча там немає такої кількості бойових зіткнень, як на деяких інших напрямках. Однак у нас постійно тривають обстріли, супротивник постійно завдає ракетних, авіаційних ударів, ударів безпілотними літальними апаратами, постійно ведеться контрбатарейна боротьба ", - розповів Волошин.
За його словами, однією з найгарячіших ділянок лінії бойового зіткнення є ділянка у напрямку від Приютного до Великої Новосілки, а також біля Орєхова та Гуляйполя.
" Окремо я хотів би виділити Херсонський напрямок. У гирлі Дніпра ворог намагається взяти під контроль острова і постійно веде обстріли і завдає ударів по Херсону та прибережним населеним пунктам ", - додав спікер.
.
Він також зазначив, що напруженою є ситуація вздовж узбережжя Дніпра в Дніпропетровській області, в районах Нікополя та Марганцю.
" Противник проводив наступальні дії і намагався взяти під контроль Вугледар. Після того як він на цьому напрямку мав певні успіхи, противник зараз проводить перегрупування і здійснюватиме штурмові дії за іншими напрямками. Зокрема, зараз розпочав на напрямку Приютне - Велика Новосілка ", - додав Волошин.
Крім того, за його словами, ворог також перекидає особовий склад штурмових груп на передові позиції та готується до ведення штурмових дій поблизу Роботино.
" Також перекидає особовий склад на свої передові позиції у гирлі Дніпра, на Херсонському напрямку. Є така інформація, що, ймовірно, він і там розпочне активізацію своїх штурмових дій ", - припустив спікер.
При цьому Волошин підкреслив, що поки не йдеться про суттєве нарощування сил ворога на півдні шляхом залучення резервів, а про формування штурмових підрозділів із живої сили вже наявних у противника з'єднань.
Ці штурмові підрозділи формуються з тих сполук, які діють цьому напрямі. У кожному з цих сполук є свої штурмові групи. Особовий склад цих штурмових груп вони перекидають на передові позиції для того, щоб розпочинати штурмові дії малими групами піхоти. Йдеться про те, що формуються великі наступальні сполуки, не йдеться", - розповів він.