Мобілізація в Україні в липні триває разом із продовженням воєнного стану. Деякі українки є військовозобов'язаними і мають стати на облік. Однак загалом мобілізація жінок з 1 липня залишається добровільною, як і раніше. Жодну жінку не можуть призвати без її згоди.
Але це не означає, що жінки-медики не мають жодних зобов'язань. Вони можуть отримати штраф у розмірі 17 тисяч гривень, якщо порушать правила військового обліку, пише УНІАН.
 
Хто з жінок є військовозобов'язаним
Правила призову жінок у липні залишаться колишніми. Жінки-медики зобов'язані стати на облік, а решта - за своїм бажанням. Військовозобов'язаними є власниці таких спеціальностей:

фізична терапія;

медична та психологічна реабілітація;

громадське здоров'я;

фізична реабілітація;

промислова фармацевтика;

фармацевтика;

санітарія та експертиза;

стоматологія;

медицина;

медсестринство;

технології медичної діагностики та лікування;

біомедична інженерія;

біотехнології та біоінженерія;

професіонали патології;

токсикологія;

фармакологія;

фізіології та епідеміологія.

Військовозобов'язані жінки отримують приписне свідоцтво, без якого вони не зможуть працевлаштуватися.
 
 
Військовий облік жінок з 1 липня
Жінки перерахованих вище професій зобов'язані стати на військовий облік і оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. Якщо вони цього не зроблять, то їм нарівні з чоловіками загрожує штраф за неявку в ТЦК у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень. Їхні роботодавці також зобов'язані контролювати постановку співробітниць на облік.
 
Жінкам, яких виключено з військового обліку, дані в ТЦК можна не оновлювати.
Взяття жінки на облік проводиться під час здобуття медичної спеціальності в навчальному закладі або під час працевлаштування. Щоб стати на облік, медики мають пройти ВВК.
 
Кому з жінок не можна виїжджати за кордон
Виїзд за кордон жінкам-медикам дозволено, навіть якщо вони стоять на військовому обліку. Наразі з країни не випускають тільки українок, які служать за контрактом, а також жінок-держслужбовців.
 
.