В Україні вже за кілька днів має розпочатись новий опалювальний сезон. Відповідно, для багатьох домогосподарств вартість опалення стане основною статтею комунальних видатків. Через це українців турбує, що буде з тарифами на тепло.
Чи зміняться тарифи на тепло, і якщо зміняться, то яким чином, йдеться у публікації NV.
 
В Україні  встановлено мораторій на підвищення деяких комунальних тарифів, який діятиме до закінчення війни. Він стосується, зокрема, і тарифів на тепло. Отже вони в усіх населених пунктах і для всіх централізованих систем опалення мають залишатися незмінними.
 
 
Утримувати вартість тепла сталою допоможе тариф, за яким відпускають природний газ для підприємств теплової комунальної енергетики. Уряд продовжив його дію ще до кінця наступного опалювального сезону, тобто до 30 квітня 2025 року. Для опалення побутового сектору підприємствам теплової комунальної енергетики (ТКЕ) продаватимуть газ за тарифом 7,42 грн/кубометр (з ПДВ). Таким він був і в минулому опалювальному сезоні.
 
Водночас собівартість виробництва тепла усе ж зростає за рахунок підвищення вартості води, електроенергії, витратних матеріалів, а також підвищення зарплати для персоналу підприємств ТКЕ.
Однак, попри таке зростання витрат, комунальники не підвищуватимуть тарифи на тепло. Вони залишаться на минулорічному рівні. Зокрема, для більшості киян, чиї домівки обігріває Київтеплоенерго, вартість однієї гігакалорії становитиме 1654,41 гривні.
 
Однак із місяця в місяць плата за тепло не буде сталою величиною. Адже вона залежить від температури навколишнього повітря, і від того, який обсяг гігакалорій знадобиться для опалення будинку. Досвід показує, що найвищі затрати на тепло припадають на січень-лютий, коли надворі найхолодніше. І відповідно, комунальникам треба спалити більше газу, щоб обігріти помешкання українців.
 
.