Різке підвищення цін на вершкове масло в Росії вплинуло на його вартість у магазинах і на тимчасово окупованих нею територях Херсонської і Запоріжської областей України. Захоплені російськими загарбниками маслозаводи на ситуацію не впливають, вартість їхньої продукції теж продовжує зростати.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на російські і окупаційні медіа.
 
Сильно подорожчало вершкове масло в Генічеську – так званій столиці окупованої росіянами частини Херсонської області. В магазині «АБЦ» пачку в 400 грам «Брест-литовского» масла жирністю 82,5% продають по 999,9 рублів (приблизно 500 гривень). В іншому магазині цей же товар коштує 735 рублів (приблизно 367 грн). Стандартна пачка масла в 180 грам жирністю 72,5% коштує в Генічеську і 299,9, і 379,9 рублів у залежності від виробника.
Пачка масла жирністю 72,5% виробництва місцевого захопленого окупантами маслозаводу в селищі Новотроїцьке Генічеської громади коштує 230 рублів за 200 грам.
 
 
У Мелітополі – так званій столиці ТОТ Запорізької області – стандартна пачка масла в 180 грам жирністю 72,5% коштує від 244 до 322 рублів і вище. Пачка масла від місцевого виробника коштує тут у середньому 250 рублів.
 
Найдешевшим в регіоні окупанти називають масло з Криму – в середньому недорога пачка коштує близько 200 рублів.
Високі ціни на вершкове масло обурюють навіть авторів окупаційних каналів Херсонської області. Вони пишуть, що захоплення переробних підприємств командою місцевих зрадників Володимира Сальда і Віталія Булюка ніяк не вплинуло на збільшення кількості товарів і їхньої доступності для покупців. Адже тут масло виробляли також заводи в селищі Каланчак Скадовського району і селищі Чаплинка Каховського району.
 
«І де тепер херсонське молоко? Де результат?», – обурюються окупаційні пабліки.
 
.
 
 
Між тим ціни на вершкове масло стрімко підвищуються і в самій Росії. За повідомленням тамтешніх медіа, в Санкт-Петербурзі та інших містах масло вже перенесли до категорії преміальних товарів. Його тепер розміщують в закритих холодильниках поруч із касою разом із червоною ікрою та іншими «елітними» товарами, щоб запобігти крадіжкам.
 
На підвищення цін, як стверджують російські медіа, вплинув дефіцит сировини. Приміром, колишній російський підрозділ Danone, компанія H&N, підконтрольна сім’ї керманича російської Чечні Рамзана Кадирова, з 1 вересня призупинила поставки масла через значне подорожчання сировини.
 
 
На ситуацію вплинули, зокрема, бойові дії в російській Курській області, де знаходилось понад 15% обласного виробництва м’яса і молока. Тож крім подорожчання цін на молочну продукцію російські експерти прогнозують підвищення російських цін на м’ясо і м’ясну продукцію.
В Україні теж спостерігається зростання закупівельних цін на вершкове масло. За словами Георгія Кухалейшвілі, аналітика Асоціації виробників молока, це пов’язано зі спекотною погодою влітку, скороченням виробництва молока та зростанням цін і попиту на вершкове масло на зовнішніх ринках.
 
Утім, ціни на вершкове масло на підконтрольній уряду України території значно нижчі, ніж на тимчасово окупованих територіях росіянами Херсонської і Запорізької областей. Для прикладу, станом на зараз актуальні ціни на 180-200 грамову пачку масла 72,5 і 82,5% жирності в мережах магазинів АТБ і Сільпо коливаються в межах 72-109 грн.