Українці з інвалідністю, ветерани та жінки можуть долучитися до розмінування територій. Про це повідомили у Міністерстві оборони.
 
У пресслужбі відомства повідомили, що одною з головних цілей протимінної діяльності є рівний доступ до роботи у цій галузі. Йдеться, зокрема, про залучення осіб, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, ветеранів, громадян з інвалідністю та жінок.
Про це повідомили під час семінару "Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності", який відбувся у столиці за фінансового сприяння уряду Швеції.
 
 
Заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Олег Шуварський зазначив, що зараз багато уваги приділяють впровадженню політик, які забезпечують рівний доступ до протимінної діяльності, розробки спеціалізованих навчальних програм, до яких входитимуть технічні, так нетехнічні навички, створення умов для комфортного та безпечного працевлаштування.
 
Вказано, що йдеться про програму з працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі ветеранів війни. Її реалізує ООН. У рамках проєкту перші четверо громадян України, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, уже працевлаштувалися у міжнародній організації The HALO Trust. Вони отримали пропозицію роботи вже через місяць після закінчення відповідного навчального курсу. Українці аналізуватимуть знімки з супутників та безпілотників для фіксування та картографування територій, забруднених мінами.
 
Учасників семінару ознайомили з підходами до працевлаштування та організації робочих місць для осіб з інвалідністю в протимінній діяльності, проведено практичні заняття.
 
.