За підсумками опитувань у соцмережах та аналізом вакансій у сфері викладання української мови середня зарплата педагога в Україні не перевищує 11500 грн. У зв’язку з війною обіцяне чергове підвищення зарплат з вересня 2022 року довелося відкласти. Відповідно до офіційних заяв Міносвіти, дохід вчителя-початківця у січні 2022 року становив 9800 грн. Однак чимало учителів зізнавалося, що насправді отримували 6000-7000 грн.
.
Заробітна плата вчителя залежить від ряду критеріїв: навантаження, стажу, категорії, сертифікації, наявності класного керівництва, гурткової роботи тощо. Тож, аби дещо поліпшити своє фінансове становище, молодому педагогу доведеться працювати без суттєвих змін щонайменше 3 роки.
.
Однак учителі завжди можуть заробляти додатково за допомогою репетиторства. Скажімо, якщо вам довелося переїхати в інше місто або ж виїхати за кордон через війну, ви можете проводити додаткові уроки онлайн.
.
Який дохід у репетитора з української мови?
Українська мова – завжди актуальний предмет для додаткових занять. По-перше, тому, що це головний і обов’язків іспит для усіх випускників. ЗНО з української мови (або з української мови та літератури) був і залишатиметься складним випробуванням (незважаючи на те, що тимчасовий формат НМТ дуже скорочений). Потрібно добре володіти лексикою, граматикою, пунктуацією, стилістикою й іншими розділами мовознавства. Та найбільший страх у всіх школярів завжди викликало власне висловлювання.
.
Як наслідок, учні чи їхні батьки активно шукають репетиторів, починаючи вже з 7-8 класу. Наразі значення середньої вартості уроку (тривалістю, як правило, 1 годину) коливається в межах 210-230 грн. Ціна залежить від досвіду та педагогічних регалій учителя, а ще – від загального рівня життя в тому чи іншому місті. Зазвичай професійні досягнення педагога відображаються на вартості уроку.
.
Давайте розглянемо таблицю ймовірного доходу репетитора і вчителя за місяць. Ті, для кого репетиторство становить основний вид діяльності, проводять не менше 5-6 уроків на день (25-30 уроків на тиждень). Шкільні педагоги в середньому можуть дозволити собі не більше 3-4 занять у робочі дні (близько 10-15 уроків на тиждень).
.
Чи варто займатися репетиторством?
Однозначно так. Як бачимо з таблиці, репетиторська діяльність може приносити вам гарний дохід як основна робота і як непогане доповнення до вчительської зарплатні. Адже скромна ставка учителя у більшості державних шкіл залишає бажати кращого. Репетиторство вигідне не лише кращим доходом, а й значною свободою у коригуванні свого робочого часу, розкладу, навчальних програм тощо.
.
Причому не обов’язково бути вчителем, щоб стати репетитором. Головне – мати хороші знання та практичний досвід. Кожен початківець стикається з високою конкуренцією. Тому слід постійно працювати над просуванням себе як спеціаліста. Для пошуку нових учнів чудово підійде репетиторський сайт. А підвищити педагогічний імідж можна наступним чином:
● вести свій канал чи блог;
● часто публікувати експертні статті;
● дбати про регулярне та якісне підвищення своєї кваліфікації;
● постійно досліджувати нові підходи у викладанні;
● не боятися використання інноваційних навчальних методів та новітніх технологій.
.
.
Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі
.
..
.