В Україні стало більше категорій громадян, які можуть розраховувати на грошову допомогу від ООН. Про це повідомило українське Міністерство соціальної політики.
За даними Міністерства соціальної політики України, йдеться про Всесвітню продовольчу програму (World Food Programme), засновниками якої виступають Продовольча та сільськогосподарська асоціація ООН та Генеральна Асамблея ООН. Це одна з найбільших у світі гуманітарних організацій.
 
Тепер на грошову допомогу від ООН можуть додатково розраховувати особи без права на пенсію, а також дорослі та діти з інвалідністю, якщо вони мешкають у районах активних бойових дій або в районах можливих активних боїв з окупантами. Ще три важливі умови – якщо вищезазначені особи одержують соціальну допомогу до 3 250 грн на місяць, не отримують допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб та не отримують міжнародну цільову грошову допомогу від інших міжнародних організацій.
 
 
На яку грошову допомогу від Організації Об'єднаних Націй можуть розраховувати ці особи? Це різниця між 3250 грн та сумою державної соціальної допомоги, яку отримує людина.
Для отримання грошей за Всесвітньою продовольчою програмою українцям звертатися нікуди не потрібно. Одержувачів визначатимуть автоматично, виходячи із державних реєстрів. Гроші можна буде отримати на банківський рахунок чи через будь-яке відділення Укрпошти. Програма діятиме лише півроку.
 
Слід зазначити, що ООН надає українцям, які постраждали від війни, різні види допомоги, зокрема, як бачимо, і грошову допомогу. Так, у жовтні 2024 року стало відомо, що Україна підписала з Агентством ООН у справах біженців в Україні Меморандум щодо забезпечення виплат на тверде паливо протягом зими 2024-2025 років для обігріву будинків.
 
Гроші отримають 92 000 українських домогосподарств, які не мають доступу до централізованого опалення і не використовують газ або електроенергію для обігріву приміщень. Розмір виплат розраховуватиметься індивідуально на підставі рівня доходів домогосподарств.
 
.
 
Крім того, ООН надає українцям, які постраждали від війни, екстрену грошову допомогу (для сімей, які через війну залишили свої будинки або чиї будинки постраждали від обстрілів), грошову допомогу на ремонт житла (пошкодженого внаслідок російських обстрілів), багатоцільову грошову допомогу допомогу тощо.