Українська операція в Курській області Росії змінила динаміку війни і ще більше показала слабкість Кремля. Тепер президент РФ Володимир Путін здається приголомшеним. Про це у статті для The Hill написав колишній кореспондент Reuters News у Росії Альфред Купер.
 
За його словами, з вуст Путіна більше не звучать ядерні погрози і "просторікування" про протистояння із Заходом.
"Трансформація персонажа може відображати накопичені психологічні ефекти програшу в довгій і безглуздій війні", — написав Купер.
За його словами, людини, яка впевнено почала повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році більше немає.
 
 
Експерт зазначив, що Кремль перебуває під тиском. Так, ключова процентна ставка Центрального банку РФ уже становить 18% і продовжує зростати. При цьому зростає рівень інфляції. Частково полегшити потрясіння допоможуть зростання ВВП, спричинені війною, та великі інфраструктурні проєкти. Однак вони не змінюють ефект від санкцій і скорочення резервів Центрального банку.
 
Крім того, як ідеться в матеріалі, рівень насильницького інакомислення в Росії зростатиме з огляду на непропорційно велику низку представників неслов'янських меншин, які гинуть унаслідок "м'ясних штурмів" в Україні. Кремль уже змушений ставитися до військових з побоюванням. Особливо після заколоту глави ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина.
 
Купер пише, що успіх ЗСУ в Курській області підірвав моральний дух армії. За різними оцінками, у війні з Україною було вбито і поранено понад 600 тисяч росіян. Усі їхні зусилля не принесли нічого, крім руйнувань більшої частини Донбасу.
 
.
 
Експерт вважає, що РФ потребує більшої кількості військ, якщо хоче повернути контроль над частиною Курської області. Однак для цього буде потрібно провести нову мобілізацію або відправити в бій солдатів строкової служби. Для керівництва Кремля очевидно, що почався час смути.