Окупанти продовжують формувати в підконтрольних їм громадах Херсонщини прошарок так званих “казаків”, фріків та аніматорів, які полюбляють помахати дерев’яними шаблями та поговорити про своє “казачєскоє коріння”. Рух не є масовим і до його складу входять здебільшого пенсіонери та проросійські елементи, які вдягають папахи раз на кілька місяців та збираються задля занять своїми рольовими іграми. Найкумедніше те, що для координації цих місцевих божевільних росіяни навіть створили спеціальну “робочу групу”.
Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські медіа.
“Херсонська область – перша серед нових регіонів, що зареєструвала 5 казачєскіх товариств, 2 з яких уже включено до Всеросійського реєстру. Провели 25 заходів, спрямованих на підтримку та активізацію громадян, які бажають створити казачєскіє товариства. З них 7 заходів проводились у виїзному форматі”, – повідомляють росіяни.
За словами окупантів, зараз на лівобережжі Херсонщини проживає аж 110 російських “казаків”. Цікавим тут є як фактичне узаконення міських божевільних, так і особистості цих ряджених папахоносців. Серед херсонських “казаков” нам вдалось знайти колишніх сільських старост, гомофобів, монархістів і навіть людину, яка вважає себе американським індіанцем. Докладніше про всіх них читайте у нашому матеріалі.
Наприклад, ось історія лише одного фріка з лівобережжя, який вважає себе “казаком” який вважає себе “казаком”. Окупанти представили його Ігорем Васильовичем, заступником атамана “Чулаківської казачєской сотні”. Наші кореспонденти з’ясували, що повне ім’я чоловіка – Ігор Васильович Томашев. Він довгий час жив у Росії, а його дружина та діти й досі проживають у Санкт-Петербурзі. Томашев є власником місцевої агрофірми “Олена”, що займається сільськогосподарською діяльністю з 1992 року і, схоже, названа на честь його доньки.
Насправді ж Ігор Томашев зовсім нещодавно став “казаком”, а до 2019 року він вважав себе… американським індіанцем. Про це свідчать фото чоловіка, зроблені в Росії. Схоже, Томашев полюбляв одягатись у традиційне вбрання корінного населення Північної Америки та брати участь у всіляких фестивалях реконструкторів. Навіть у російській соцмережі чоловік підписаний як Ігор “Кам’яне Сердце”. Аніматор повернувся до Чулаківки за кілька років до повномасштабного вторгнення та неочікувано зрозумів, що він не “індіанець”, а “казак”.
Томашев виступає у росіян певним експертом з “казачєской” історії. Так, він активно розповідає про методи ведення війни та “геройські” вчинки “дєдов”, один в один копіюючи наративи шовіністів.
.