У соціальних мережах шахраї почали поширювати посилання на фейкові облікові записи, які нібито обіцяють виплатити грошову допомогу від держави у розмірі 1000 грн. Про це повідомив Відділ комунікації поліції Чернігівської області.
 
За даними поліції, 71-річний мешканець Чернігівської області у соціальній мережі Facebook побачив оголошення про нібито оформлення грошової допомоги від держави у розмірі 1000 грн. Ця пропозиція його зацікавила.
 
 
Він перейшов за посиланням, яке було зазначено в оголошенні, заповнив анкету, а потім ввів секретні дані своєї банківської картки. Після цього йому зателефонував невідомий, якому він продиктував код із СМС-повідомлення.
 
Через деякий час чоловік дізнався, що на його банківській картці не вистачає 53 тисячі гривень. Тільки після цього він зрозумів, що його обдурили. Він звернувся із відповідною заявою до поліції.
 
Слідчі поліції за цим фактом відкрили кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Вона передбачає до 12 років позбавлення волі, залежно від тяжкості вчиненого. Досудове слідство триває. Поліцейські встановлюють особу зловмисника.
 
.
 
Правоохоронці закликають не переходити за посиланнями з оголошень у соціальних мережах та месенджерах про нібито виплату 1000 грн від держави та не вводити конфіденційну інформацію на незнайомих чи підозрілих сайтах. Інакше зловмисники можуть отримати інформацію про ваші персональні дані та привласнити ваші гроші. Отримуйте інформацію лише на офіційних сайтах.
Шахраї можуть пропонувати допомогу від держави, від міжнародних організацій, банків та благодійних фондів. Вони створюють сайти, подібні до офіційних сайтів. Але насправді це шахрайські сайти.
 
У цьому випадку шахраї скористалися тим, що в Україні реалізовують державну програму "Зимова єПідтримка", в рамках якої кожен українець може отримати одноразову грошову допомогу у розмірі 1000 грн. Про цю державну програму знають майже всі. Вона, як кажуть, "на слуху". Ось цим і користуються шахраї.
 
Слід зазначити, що заявки на отримання від держави 1000 грн подаються лише через мобільний додаток "Дія", через "Укрпошту" (для пенсіонерів, інвалідів та отримувачів соціальної допомоги), а також безпосередньо у відділеннях деяких банків (для людей віком від 65 років).