У короткостроковій перспективі в Україні не очікується різкої зміни курсу долара. Відповідно, скуповувати валюту з надією незабаром вигідно її продати резону немає. Втім, поступова девальвація української валюти все ж відбуватиметься. Що, однак, не створить "суттєвих незручностей" для населення та бізнесу.
 
Про ситуацію, що склалася, розповів керівник департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук, пише OBOZ.UA.
Він зазначив: проведення Нацбанком "помірної, контрольованої девальвації гривні" – тобто відмова від фіксованого курсу – стало одним із найбільших досягнень регулятора.
При цьому наголошується: нині на зовнішніх рахунках України спостерігаються "величезні дисбаланси", які країні "потрібно поступово закривати". Виходом із ситуації, за словами Ваврищука, є поступове зниження вартості гривні.
 
 
"Звісно, НБУ не дає жодних орієнтирів з приводу динаміки та глибини можливої девальвації курсу, але на ринку склалось таке розуміння, що ці рухи навряд будуть різкими. Навряд ми будемо бачити різку зміну обмінного курсу за короткий проміжок часу", – йдеться у повідомленні.
 
Яким буде курс долара в Україні у 2024 році
Зі свого боку, заступниця директора Центру економічної стратегії (ЦЕС) Марія Репко розповіла, що найближчим часом курс долара в Україні очікується на рівні близько 40 грн. Ба більше, зазначила вона, "такий показник очікується і в середньому протягом року".
 
Таким чином, пояснила Репко, очікуване послаблення курсу наприкінці року буде "дуже помірним". А відбуватиметься воно "на тлі суттєвого погіршення показників поточного рахунку".
При цьому, зазначила вона, девальвація гривні, що відбувалася в останні пів року, "була пов'язана в основному саме з показниками зовнішньої торгівлі України, з поточним рахунком". Водночас, наголошується, прогнози щодо резервів також сильно змінилися. Зокрема, очікується, що "Національний банк не буде змушений продавати надто багато доларів із резервів та міжнародних надходжень".
 
.