«Кремль розширює програму служби в армії серед молоді, у тому числі і на окупованій території України, з метою довгострокових військових дій в Україні і можливих майбутніх збройних конфліктів з західними країнами», – цитує «Інформаційний спротив» оглядачів Інституту вивчення війни (ISW). Досвід окупованої частини Херсонщини це підтверджує повністю.
 
Далі – лише основні заходи для дітей і молоді, які окупанти організували за останній неповний місяць. В окупованому Генічеську, повідомив окупаційний телеканал «Таврия», до всеросійського дня призовника окупанти «підвищували престиж військової служби» тим, що розповідали про традиції «казаков», примірювали на молодь військове обладнання, вчили влучно стріляти з луків і вправлятись шаблями та нагайками. 
 
 
В окупаційній Приморській школі Скадовського «муніципального округу», повідомила тамтешня «адміністрація», бійці Росгвардії «поділились своїми особистими історіями і переживаннями, пов’язаними з військовою службою» і «заохочували молодь до подальшого вивчення історії і роздумів про значення військового обов’язку». В окупаційній Фрунзенській (с. Азовське) школі Генічеського «муніципального округу» окупанти з тієї ж Росгвардії розповідали школярам, як потрапити до них на службу, а також «про цілі і завдання спеціальної військової операції». «Також учні Фрунзенської школи змогли покерувати дроном, відчути себе військовим кінологом і посидіти на броньованій спецтехніці», – написали пропагандисти.
 
В окупаційній Горьківській школі Каланчацького «муніципального округу» представники окупаційного центру військово-патріотичної підготовки і патріотичного виховання «Воїн», за повідомленням тамтешньої окупаційної адміністрації, «детально розповіли про програму підготовки молоді до служби у ЗС РФ» і про «можливості, що відкриваються перед ними у рамках роботи центру, включаючи участь у тренуваннях, змаганнях і спеціальних проектах, направлених на розвиток фізичної підготовки і командного духу».   
 
До дня «гєроєв отєчєства» в окупаційній Михайлівській школі Скадовського «муніципального округу» тренер-викладач окупаційного спортивного центру розвитку кіберспорту і спортивного програмування Алєксандр Алєксєєв, за словами пропагандистів, «провів паралелі між авіацією і подвигами російських героїв», а його колеги – «цікавий і пізнавальний майстер-клас з керування FPV-дронами».
 
.
 
В окупаційному Нижньоторгаївському клубі Нижньосірогозького «муніципального округу» до «дня пам’яті російських солдатів, які загинули у Чечні» (на жаль, на окупованому лівобережжі тепер змушують відзначати і таке) показали фільм «Герой ніколи не помре – він вічно у народі живе». Про зміст його, мабуть, розповідати зайве.
 
В окупаційних Гаврилівській, Олександрівській і Мирненській школах Каланчацького «муніципального округу» співробітники окупаційного військового комісаріату, як наголошують пропагандисти, у рамках всеросійської інформаційно-агітаційної акції «Є така професія – Батьківщину захищати!» організували «навчально-тренувальний практикум» для учнів 9 – 11 класів. Головним завданням було «підвищення рівня готовності старшокласників до надання первинної самодопомоги і допомоги постраждалим». Окупаційну школу у Благодатному Скадовського «округу» у рамках тієї ж акції відвідали «учасники спеціальної військової операції, які поділились з учнями історіями про свої подвиги, що надихнуло молодь». «Також на зустрічі обговорювали важливість підтримки фронту і захисту Батьківщини», – додали пропагандисти.
 
Відразу всі «значимі історичні події і дні воїнської слави Росії» вирішили відзначити в окупаційній Скадовській школі № 1. «З вітальною промовою перед дітьми виступив старший офіцер полку Росгвардії Константін Андрєєвіч, – повідомила тамтешня «адміністрація». – Він підкреслив, як важливо знати і поважати історію своєї Батьківщини, говорити про вольові і мужні вчинки наших предків, які продовжують надихати молодь на патріотизм і служіння країні».
 
 
В окупованій Абрикосівці «Альошкінського муніципального округу» представники окупаційного «Руху перших» зустрілись з російським військовим. Окупант, за словами пропагандистів, «розповів про якості, які необхідні для військової служби, про чоловічу дружбу і труднощі на передовій». Варто нагадати, що Абрикосівка – це те саме село, де у квітні двоє п’яних російських військових вбили окупаційну голову і ще кількох її односельців. Як після цього окупантів можна було пустити на зустріч з дітьми, зрозуміти важко.
Богдан СТРАЖАК