Цьогорічний опалювальний сезон має стати одним з найважчих за останні кілька десятиліть. У “Нафтогазі” ще не знають, де вони мають взяти гроші, і як встигнути закупити достатню кількість газу, а відтак доведеться суттєво економити. Цього року Україна житиме взимку за європейськими правилами. Більше ніяких відчинених навстіж вікон, жодного ходіння по квартирі у футболці, хіба якщо вам комфортно при +16, +18 градусів. А саме такою буде середньостатистична температура у квартирах, де є центральне опалення. Такої температури рекомендують дотримуватись й всім тим, в кого індивідуальне опалення.
 
Людям радять запастися обігрівачами, та утеплити помешкання
Керівник Мінрегіону Олексій Чернишов заявив, що головне завдання — постачати газ безперебійно. Тобто, щоб домівки опалювалися від початку до завершення опалювального сезону без пауз. Температура у 16-18 градусів, це мовляв норма. В Європі так опалюють завжди. Можливо українцям буде некомфортно, після 25 градусів, як дехто звик, але доведеться адаптовуватись. Тим хто хоче теплішого дому, радять вже дбати про додаткові обігрівачі.
 
 
Також, тим людям, які живуть в містах де зруйновано повністю або частково ТЕЦ і ТЕС, теж радять підготуватися заздалегідь. Зокрема, подбати про дрова, якщо мова про сільську місцевість. І про обігрівачі, якщо мова про мешканців квартир. Зараз в таких містах у прискореному форматі будують малі котельні, щоб взимку люди не залишилися ні з чим. На жаль, відновити зруйновану інфраструктуру до зими не встигнуть.
 
Обігрівати оселі почнуть вчасно
Опалювальний сезон планують починати вчасно, тобто затримок не буде, незважаючи на ситуацію, яка складеться. Не планують підвищувати й вартість газу. Його ціна залишиться такою ж, як була й у попередньому році, тобто близько 8 грн.
_________________________________________________________________________________________________

За ціною делікатесу: які базові продукти скоро стануть не по кишені українцям

На фоні війни дуже багато товарів та послуг суттєво подорожчали. Проблеми з доставкою, нестабільний курс валют та окупація кількох регіонів даються взнаки. Овочі і фрукти подорожчали, а подекуди представлені в дуже обмеженому асортименті.
 
Не зупиняються в ціні й інші категорії товарів, зокрема крупи. Попит на гречку за останні кілька місяців знизився чи не вдвічі. Все через її рекордну вартість. В популярних торгових мережах, кілограм гречки коштує 100-105 гривень. А в деяких магазинах продукту й зовсім немає.
 
.
 
Скільки коштує гречка у різних торгових мережах
Зауважимо, що до війни гречка коштувала приблизно 40-50 гривень за кілограм, а якщо траплялася акційна пропозиція, то ще менше. Зараз найнижча ціна це 77 гривень однак фасування не кілограмове.
●  У мережі Metro кілограм гречки коштує від 89 до 95 грн, все залежить від виробника.
●  В Novus упаковка гречки 77 грн, але мова про 800 грамів.
●  В Ашані кіло гречаної крупи коштує 107 гривень.
●  В Еко Маркеті 79 гривень за 500 грам.
Щоправда продукт поступає на прилавки з сильними перебоями. Експерти кажуть, що такі високі ціни на гречку протримають ще місяць-два, потім коли буде новий врожай, то крупа стане трохи дешевшою.
 
Які продукти будуть дорожчати?
Зазначається, що продукти харчування будуть ще більше дорожчати. Зараз вдається трохи стримувати ціни тому що долар поки фіксований. Та й багато виробництв відновили роботу, а експорт практично призупинений. Але як тільки можна буде знову експортувати зерно й інші товари, то ціни виростуть. Вже прогнозують подорожчання цукру, хліба, олії та інших товарів, які Україна активно продає закордон.
.