В Україні поглиблюється демографічна криза, тому уряд ухвалив Стратегію демографічного розвитку до 2040 року. Названо три варіанти розвитку ситуації на найближчі 16 років.
 
Прогнозом поділився заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ Олександр Гладун. Зазначено, що є різні варіанти – свої висновки оприлюднюють фахівці ЦРУ, ООН, Євростату, інші організації та установи. У дослідження закладаються різні параметри щодо міграції населення, народжуваності та смертності. Аналізуються дані за попередні роки, ситуація станом на зараз, та проводяться передбачення.
 
 
Таким чином, висновки є різними. Цьогоріч розроблено три варіанти прогнозу: оптимістичний, середній та песимістичний. Отримано різну кількість населення на різну дату.
 
За оптимістичного сценарію, народжуваність підвищиться, а смертність знизиться. У песимістичному навпаки – очікується висока смертність, низька народжуваність та значна міграція. У середньому варіанті усі складові знаходяться між максимальним та мінімальним значеннями показників.
 
ООН переглядає прогнози по всіх країнах раз на два роки. У НАНУ вони проводяться щорічно, тому що потрібно врахувати поточну ситуацію. Критично важливим чинником є завершення повномасштабної війни. За оптимістичного сценарію, це станеться у 2025 році, за песимістичного – у 2028-му, а за середнього – у 2026-му. Якщо бойові дії продовжуватимуться після 2025 року, доведеться переглянути усі прогнози.
 
.
 
Гладун повідомив, яким буде населення нашої країни через 16 років. Також оприлюднено три варіанти:
Вказано, що до початку повномасштабної російсько-української війни прогнози розроблялися у 6-7 варіантах, зараз такі розрахунки проводить ООН.