З 1 грудня в Україні запроваджуються певні зміни щодо бронювання. За словами народного депутата та члена комітету з питань економічного розвитку Богдана Кіцака, у додатку до постанови Кабміну №1332 йдеться про те, що деякі робітники критично важливих підприємств утратять бронювання від мобілізації.
Хто втратить бронювання від мобілізації
Він наголосив, що в самій постанові уряду не багато змін, проте в додатку є пункт 12, який передбачає, що працівники підприємств, які були працевлаштовані після 18 травня 2024 року "частково позбавляються можливості бути заброньованими".
"Уявімо, що у вас на підприємстві, станом на 18 травня є 100 працівників, і ви можете забронювати 50%. Після 18 травня ви, наприклад, відкрили додаткову філію чи розширили свої можливості, й у вас стало тепер 200 працівників. Але забронювати, згідно з цим, ви можете тільки працівників, які були, станом на 18 травня", - розповів Фокусу Кіцак.
Нардепу зараз складно оцінити, яка кількість людей втратить бронювання через нову постанову. Зокрема, в Україні кількість заброньованих зросла з 900 тисяч, станом на 18 травня, до приблизно 1,5 мільйона. Проте постанова має й певні виключення, під них підпадають представництва міжнародних організацій, неурядові організації, наглядові ради тощо. В результаті нові обмеження на них не діятимуть.
Богдан Кицак зауважив, що в Україні продовжать працювати комісії, які визначатимуть і перевірятимуть підприємства на відповідність критеріям, які визначають критичність. Зокрема, комісії здійснюватимуть щомісячний моніторинг, аби зʼясувати, чи сплачуються податки. В результаті це зменшить корупційні ризики.
.