Прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс має намір підтвердити ці умови на саміті "коаліції охочих" у Парижі.
Греція братиме участь у міжнародних силах в Україні лише за трьох умов: угода про припинення вогню, відсутність розгортання на території Росії та чітка стратегія виходу, якщо бойові дії відновляться. Про це повідомляє Ekathimerini в четвер, 27 березня.
Зазначається, що прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс має намір підтвердити ці умови на саміті в Парижі, де лідери "коаліції охочих" обговорять гарантії безпеки для України.
В Афінах заявили, що будь-яка участь Греції можлива лише після офіційного припинення вогню. Крім того, грецькі війська не діятимуть на території Росії, а в разі порушення РФ режиму припинення вогню вони будуть негайно виведені.
Греція також виступає за проведення операції під наглядом ООН, вважаючи, що це забезпечить ширшу міжнародну легітимність.
.
Якщо плани місії триватимуть, роль Греції залишається невизначеною. Серед варіантів - сухопутне розгортання в Україні або участь ВМС у Чорному морі. Однак незрозуміло, наскільки це можливо, особливо якщо буде прийнята пропозиція Туреччини взяти на себе командування силами, що патрулюють море.
На відміну від НАТО, розгортання в Україні не передбачає колективного захисту іноземних військ, що викликає занепокоєння щодо потенційних втрат. Місце розгортання матиме вирішальне значення, оскільки ризики суттєво відрізняються на сході України та в таких регіонах, як Київ, Львів чи Одеса, пише видання.