В Україні в обіг нерідко потрапляють фальшиві гроші. І є дві купюри, які шахраї підробляють частіше за інші. Як же відрізнити несправжні гривні?
Голова правління "Ліги банків України" виступила в ефірі телеканалу "Київ24". Олена Коробкова пояснила, що українцям варто бути уважними з грошима, оскільки зараз в країні є купюри, які активно підробляють фальшивомонетники.
За її словами, у 2024 році найчастіше в обіг потрапляли фальшиві 200 та 500 гривень. Експерт зазначила, що ці банкноти досить просто підробити і вони популярні в обігу, до того ж мають значущий номінал. Але Олена підкреслила, що кількість фальшивок в обігу не критична.
"Якоїсь епідемії підробок немає. Але за даними, наприклад, за 2024 рік, найчастіше підробляли купюри 500 і 200. І вони складали 78% і 18% відповідно від загальної кількості вилучених купюр. Тобто на один мільйон справжніх банкнот припадає від чотирьох до шести підробок", - зазначила Коробкова.
Експерт додала, що в Україні також активно підробляють купюри, випущені до 2015 року. Оскільки у них не настільки якісні захисні елементи, як на новіших банкнотах.
Представниця "Ліги банків України" також підкреслила, що зараз фальшивомонетникам стало набагато простіше робити несправжні гроші. Справа в тому, що сучасні принтери дозволяють надрукувати купюри, які зовні складно відрізнити від реальних. Тому українцям важливо звертати увагу на рельєф банкноти – він обов'язково має бути.
Особливу уважність експерт радить проявляти на різних торгових точках та стихійних ринках. Коробкова також не рекомендує міняти гроші в неліцензованих пунктах.