47-річна журналістка Олена Шелестенко (Некроткова), яка втекла разом із російськими військами з Херсона, працює пропагандисткою на окупантів. 4 квітня Херсонський міський суд заочно визнав її винною в колабораційній діяльності і виправдовуванні та запереченні збройної агресії РФ проти України. Вирок – 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Торік її чоловіка суд уже визнав винним у колабораційній діяльності.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду та інші джерела.
Суд встановив, що Шелестенко (Некроткова) Олена Володимирівна, 20 квітня 1977 р. н., уродженка і мешканка Херсона, з 2022 року здійснює інформаційну діяльність у співпраці з російськими загарбниками і її окупаційними адміністраціями на Херсонщині.
Судом зафіксована велика кількість злочинної діяльності Шелестенко. В якості кореспондентки видання «Херсонський вісник new» вона брала інтерв’ю у самопроголошеної ректорки Херсонського державного університету Тетяни Томіліної, брала участь у так званому форумі сучасної журналістики «Вся Россия – 2022» у Сочі і роздавала численні інтерв’ю, в яких розповідала про свою любов до «русских» і ненависть до українців. «Россия пришла. Всё, вы «дотрынделись», – зокрема, казала пропагандистка.
Олена Шелестенко в 2022 році вступила до спілки журналістів РФ, стала заступником завідувача кафедри журналістики та медіакомунікацій незаконно створеного «Херсонского государственного университета».
Численні свідки розповіли, що до повномасштабного вторгнення Росії в Україну знали Олену Шелестенко як проросійську журналістку, квартальну і редакторку газети «Херсонський вісник new». Свідки бачили сюжети Шелестенко з окупованого Херсона, в яких вона розповідала як стало добре жити з приходом загарбників.
.
«Олена Шелестенко послідовно в своїх статтях засуджувала українців, майданівський рух, ходила на сесії Херсонської міської ради і не приховувала проросійських поглядів», – сказали свідки.
Суд визнав Олену Шелестенко винною в здійсненні інформаційної колабораційної діяльності з державою-агресором за ч. 6 ст. 111 і у виправдовуванні збройної агресії РФ проти України за ч. 3 ст. 436-2 КК України.
Заочний вирок суду – позбавлення волі на 12 років з конфіскацією майна, а саме: квартири та частини іншої квартири. Додатково їй заборонено протягом 15 років обіймати посади в органах влади. Вирок ще не набрав законної сили.
З Олени Шелестенко мають стягнути майже 24 тисячі гривень за проведення експертиз.
Про злочини Олени Шелестенко і її чоловіка Геннадія Шелестенка неодноразово повідомляли журналісти ІРС-Південь. Жінка називала херсонців «продажними зрадниками», а в 2023 році засвітилась в ефірі одного з краснодарських медіа.
Зараз Олена Шелестенко є головою окупаційного Херсонського регіонального відділення Союзу письменників Росії.