Дитині в провідну систему серця імплантували спеціальний електрод, що повністю відновлює природний ритм серцевих скорочень.
Лікарі Одеської обласної клінічної лікарні провели 25 березня унікальну операцію з імплантації електроду в серце 6-місячної дитини. Про це повідомила прес-служба медзакладу на своїй Facebook-сторінці.
 
"Команда кардіохірургів разом із завідувачем відділення кардіохірургії виконали унікальну у світі операцію, до речі, за даними на сьогоднішній момент, - єдину", - мовиться в повідомленні.
Маленькому пацієнту в провідну систему серця імплантували спеціальний електрод, що повністю відновлює природний ритм серцевих скорочень.
Шестимісячна дитина з вагою 6 кг 10 днів тому перенесла складну операцію в дитячій обласній лікарні через вроджену ваду серця – тетра́ду Фалло́.
Через ускладнення її серце билося лише 70 разів на хвилину, хоч норма – 120. Це загрожувало життю, тож була потрібна термінова імплантація кардіостимулятора.
 
 
Тетрада Фалло - вроджена вада серця, що класично має чотири анатомічних компоненти: вентрикулосептальний дефект, обструкцію вивідного тракту правого шлуночка, декстрапозицію аорти та гіпертрофію правого шлуночка серця.
В організмі людини не відбувається достатньої оксигенації крові внаслідок змішування ненасиченої (венозної) з насиченою (артеріальною) киснем кров'ю у лівому шлуночку серця через ВСД.