Нині обов’язок усіх військовозобов’язаних в Україні – уточнити свої облікові дані. Але як бути тим чоловікам, які перебувають на тимчасово окупованій території Херсонської області?
Пояснення на це питання опублікував перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.
 
Для оновлення своїх даних громадяни з тимчасово окупованих територій, звісно, не можуть скористатися послугами ЦНАПів чи ТЦК. При цьому єдиним можливим способом для оновлення персональних даних для них залишається електронний кабінет «Резерв +».
 
 
Однак передача даних через застосунок «Резерв +» здійснюється за допомогою інтернету, який в окупованих регіонах України надають телекомунікаційні компанії Росії. Вони повністю підзвітні та підконтрольні силовим структурам.
Тож як бути військовозобов’язаним на ТОТ?
 
«За роз’ясненнями щодо застосування положень Закону відносно оновлення даних військовозобов’язаних віком 18-60 років, які перебувають на ТОТ, звернувся до голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича, направивши звернення від імені Херсонської обласної ради», – повідомив Соболевський.
 
Звернення було розглянуте й передано в Міністерство оборони України.
Відповідь Міністерства містить наступну інформацію: на тимчасово окупованих територіях України та тих, де ведуться (велися) бойові дії, зупинена, обмежена робота інформаційних, інформаційно-комунікаційних, електронних систем, а також публічних електронних реєстрів. Відновлення роботи таких реєстрів/систем буде здійснене в разі завершення активних бойових дій/тимчасової окупації.
 
.
 
«При такій позиції вважаємо, що якщо людина не мала можливість виконати норму Закону, то не може притягуватися до відповідальності за не вчинення дій. Враховуючи, що реєстри не працюють і будь-яка «зачіпка» із застосунками України становить пряму загрозу життю та здоров’ю наших людей, які перебувають в тимчасовій окупації та щодня мають справу з росіянами», – зазначив перший заступник голови облради.
Він додав, що будемо чекати більш детальних роз’яснень з цього питання. Однак з позиції Міноборони, яка викладена в листі, виходить, що людина не може бути притягнута до відповідальності.