У магазині-кафе у Києві стався конфлікт, коли відвідувачка попросила двох чоловіків не розмовляти російською. Один із чоловіків агресивно відреагував, погрожуючи та застосувавши силу до жінки.
Про це постраждала Катерина Косецька повідомила у Фейсбуці напередодні, 4 листопада.
Косецька повідомила, що 2 листопада ввечері вона попросила відвідувачів дотримуватись правил закладу, який просить відвідувачів не використовувати російську мову. У відповідь чоловіки почали висміювати її та агресивно реагувати.
Один із чоловіків прикро відгукнувся на її прохання і намагався фізично втрутитися, силою відібравши телефон із її рук, коли вона намагалася зняти поведінку чоловіків.
Як зазначила Катерина, чоловік поранив їй руку, намагаючись вивернути її під час конфлікту. Дівчина подала заяву до поліції, проте, за її словами, правоохоронці не зібрали свідчення очевидців інциденту, окрім тих, хто самостійно вирішив надати свої контакти для можливих свідчень.
Мені дуже боляче дивитися на те, що на 11-му році війни є громадянські люди, які досі не дерусифікувалися, які несуть у світ мову, якою вбивають наших громадян, мову за допомогою якої катують наших військових та громадянських у полоні. насолоджуються утиском української мови, адже для них правила не писані ”, - написала Катерина.
Мовний омбудсмен Тарас Кремень у коментарі УП підтвердив , що у випадках порушення мовних прав слід писати скаргу до його Офісу.
" Крім цього фрагмента відео (опублікованого Катериною у Facebook, – ред.), повної версії розмови, скарг чи звернень у нас, на жаль, немає. Якщо порушуються мовні права, до нас пишуть негайно ", – зазначив він.
.
За словами Креміня, незважаючи на те, що мову особистого спілкування закон не регулює, люди все одно мають право звертатися до омбудсмена, "пояснивши свою позицію".
Згодом стало відомо , що поліція притягла до відповідальності чоловіка, який влаштував конфлікт у книгарні через зауваження за російську мову.
Поліцейські встановили особу порушника – ним виявився 44-річний мешканець Київської області, стосовно якого співробітники поліції склали адміністративний протокол за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення – дрібне хуліганство.
Крім того, зібрані матеріали будуть направлені уповноваженому із захисту державної мови для розгляду та притягнення порушника до відповідальності.