Всупереч поширеній думці, що представники влади і на пенсії гребуть гроші лопатою, народні обранці отримують на заслуженому відпочинку не такі вже й нечувані суми. Звісно, пенсії народних депутатів значно вищі за ті, що отримує переважна більшість українців, але вони цілком вписуються в рамки закону.
Про це свідчать дані електронних декларацій, опубліковані НАЗК.
 
Річ у тім, що за законом розмір депутатської пенсії має верхнє обмеження у 10 прожиткових мінімумів для українців непрацездатного віку. На сьогодні цей показник становить 23 620 грн. Відповідно, вище цієї суми пенсія депутатів "стрибнути" не може.
 
 
Наприклад 83-річний Юлій Іоффе, який побував депутатом у кількох скликаннях, за минулий рік отримав пенсію в розмірі 251 160 грн, що становить 20 930 грн на місяць.
Нардеп і бізнесмен Сергій Тарута отримав торік 240 917 грн (близько 20 тисяч грн на місяць). Ще менше держава виділяє на щомісячне утримання Олександра Фельдмана - по 17,7 тис. грн (212 674 грн за рік).
 
Натомість нардеп Василь Німченко отримував на місяць по 186,9 тис. грн пенсії. Річ у тім, йому пощастило працювати в Конституційному суді, а у суддів - зовсім інший рівень пенсій.
 
Суддям платять пенсії не так, як решті громадян
Верховний суд звернувся до Конституційного суду з проханням розглянути законність обмеження розміру грошового забезпечення суддів. І КСУ, як і слід було очікувати, підтримав "колег по цеху", визнавши це обмеження неконституційним.
 
.
 
"Матеріальне забезпечення суддів після виходу їх у відставку як складова їхнього правового статусу є не особистим привілеєм, а засобом конституційного забезпечення незалежності суддів, які здійснюють правосуддя", - мотивували своє рішення в КСУ.
 
Тобто, якби у суддів були нижчими зарплати і пенсії, вони були б менш незалежними і більш схильними до фінансових спокус.
Завдяки такому далекоглядному вердикту КСУ, всі судді отримують на старості грошове забезпечення, яке неухильно зростає разом зі зростанням зарплат їхніх чинних колег. І до того ж, їм це забезпечення не обмежать ні у зв'язку з війною, ні з потопом, ні з каменепадом.