Великий відгук українців викликала заява керівника Офісу президента з економічних питань про скасування готівкових розрахунків та впровадження виключно банківських та P2P-переказів. Він пояснив, що перехід усієї країни на безготівковий розрахунок неможливий без:
.
● Здійснення комплексної правильної податкової реформи;
● побудови необхідної інфраструктури;
● амністій капіталів.
.
В України є всі шанси скористатися найкращим світовим досвідом і реалізувати його на благо власної держави. Варто зазначити, що деякий бізнес вже працює з використанням безготівкового розрахунку. Наприклад, онлайн-гемблінг пропонує вносити клієнтам депозити та виводити виграші на картки чи віртуальні гаманці. Оператори надають такі ж віртуальні призи, наприклад гроші за реєстрацію з виводом, що є дуже вигідним для любителів гральних автоматів.
.
Причини для переходу країни до безготівкового розрахунку
Український чиновник вважає, що чим скоріш держава скасує готівковий розрахунок, то краще це буде для її громадян, адже:
.
● Гроші – розплідник бактерій та вірусів, що призводять до тяжких захворювань;
● готівка – важка в обслуговуванні: її необхідно інкасувати й постійно здійснювати заміну старих купюр на нові;
● гроші простіше вкрасти: готівка яка була вкрадена і захована під матраци рано чи пізно вливається знову в колообіг що є досить великою проблемою для держави. З цього боку безготівка є більш надійною.
.
За допомогою готівки наразі в Україні відбувається тіньовий бізнес і «живе» тіньова економіка. Завдяки чому й існує українська корупція. Безготівкові операції в рази легше простежити та припиняти, адже вони вимагають певного пакета документів.
.
Європейський досвід
Провідні європейські країни вже взяли впевнений курс на запровадження виключно безготівкових розрахунків. У Швеції уже зараз більш ніж 90% всіх операцій здійснюються безготівковим методом У місцевих жителів навіть гаманці більш прилаштовані для використання банківських карт, ніж купюр. В деяких закладах країни готівку просто не приймають.
.
.
На планеті розвиток економіки веде до звуження сфер використання платіжних документів із паперу та готівки. Відбувається стрімкий розвиток сучасних технологій і різноманітних платіжних інструментів. Безготівковий розрахунок сприяє економії витрат громадян, прискоренню здійснення фінансових операцій та руху грошових потоків.
.
В разі безготівкового розрахунку вся фінансова маса буде знаходитися в банках. Ті будуть створювати системи контролю за цільовим використанням фінансів. Безготівковий розрахунок – швидкий, безпечний, зручний метод оплати товарів та послуг. Він сприяє прозорості платежів і економічному зростанню держави.
Наразі в Україні періодично впроваджуються нові інструменти, котрих ще немає в інших європейських країнах. Наприклад, оплата в проїзді для пасажирів відбувається безконтактним способом чи за допомогою системи PayPass. Для придбання квитка пасажиру необхідно навести смартфон на зображення коду і з його рахунку автоматично знімається конкретна сума.
.
.