Депутати Миколаївської міської ради направили звернення до Кабінету міністрів та ВР щодо забезпечення гідної зарплати педагогічним та науково-педагогічним працівникам.
Відповідне рішення було ухвалено на засіданні сесії Миколаївської міськради 30 жовтня.
 
Доповідачем виступила депутат Олена Кисельова. Вона наголосила на важливості працівників сфери освіти, яка під час війни зросла ще більше. Проте рівень матеріального забезпечення не відповідає умовам, у яких працюють педагоги.
 
 
-На сьогодні у нас посадові оклади педагогічних та науково-педагогічних працівників визначаються на рівні єдиної тарифної сітки, яка передбачає, що для першого тарифного розряду протягом 2024 року мінімалка може бути 3195 гривень. Виходить, що у нас ситуація, коли посадовий оклад педагогічного працівника з найвищою кваліфікацією, 7732 гривні, що нижче за мінімальну зарплату, - повідомила Кисельова.
Згідно з текстом звернення, народним депутатам та членам уряду пропонується ухвалити постанову про збільшення посадового окладу, внести зміни до чинної постанови про надбавки для педагогів.
 
– Сьогодні йдеться про виживання галузі, бо молоді вчителі на такі зарплати вижити не можуть, і вони змушені виходити на інші спеціалізації: на манікюрниць, на СММ-щиць. Ми просто можемо втратити галузь, – сказала депутат.
 
Мер Олександр Сенкевич відповів на це, що «ми поважаємо і манікюрниць, і СММ-щиць», але людина, яка здобула освіту і хоче навчати наших дітей, має отримувати зарплату вищу за середню в регіоні.
У результаті 32 депутати проголосували за направлення звернення до Кабінету міністрів та парламенту.
 
.
 
Нагадаємо, як повідомила напередодні директор департаменту освіти та науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Велиховська, мережа комунальних установ загальної середньої освіти в Миколаївській області на сьогоднішній день становить 415, у них навчається 100 796 учнів. Кількість вчителів «практично не змінюється» – їх у галузі 9855.