Сьогоденний нонсенс України полягає в тому, що громадяни держави живуть гірше за тих, кого вони утримують. Масштаби бюджетних коштів, які витрачаються на комфорт державних службовці захмарні.
Пишучий ці рядки продовжує цікавитись витраченими минулого року бюджетними коштами на херсонських політиків.
Мова буде йти про команду керівників Херсонської міської ради. Але, по об’єктивним і усім зрозумілим причинам, в матеріал не попадуть відомості про колишнього мера Херсона Володимира Сальдо, який наразі є народним депутатом України, і Віталія Кузьміна, який тільки декілька місяців тому назад зайняв посаду заступника міського голови.
В 2012 році Зоя Бережна займала лише посаду секретаря міської ради. Це вже сьогодні, як потребує того закон, Бережна ще й виконує обов’язки міського голови.
В минулому році на утримання цієї жінки було витрачено майже стільки ж бюджетних коштів, скільки на один лише автомобіль Віктора Пелиха – 212 тисяч 993 гривні.
Так, лише 60 гривень обійшлися міському бюджету робочі відрядження Зої Бережної.
.
Пристойна сума била витрачена на заробітну плату персональному водію Бережної – 45 тисяч 527 гривень, а на бензин, обслуговування та страхування службового автотранспорту – 15 тисяч 29 гривень.
Найцікавіші фінансові відомості – це зарплата. Ось тут і з’являються деякі підозрілі нестикування.
Справа в тому, що в декларації Зої Бережної за 2012 рік вказана загальна сума - 111 тисяч 795 гривень.
А в додатку відповіді на інформаційний запит – 152 тисячі 377 гривень.
Звідки взялися ще 40 тисяч 582 гривні, або, якщо поставити питання по іншому, куди ділися з декларації ці ж 40 тисяч 582 гривні? На це питання відповідь може дати лише сама Бережна, а якщо ні, то відповідні органи.
Хоча, можна припустити, що в канцелярії помилися на 40 тисяч, але ця помилка обійдеться т.в.о. мера Херсона дуже дорого.
Трохи більше міському бюджету обійшлося утримання першого заступника міського голови Василя Котенкова.
Сума, яка витрачена, на бензин для службового автотранспорту, відразу ж дає зрозуміти, що чиновник їздить багато – 42 тисячі 857 гривень. В 2012 році водій Котенкова отримав – 47 тисяч 274 гривні. На страхування авто та шофера витратилось 1 тисяча 351 гривня.
Перший заступник мера наїздив у відрядження на 1 тисячу 200 гривень.
В 2012 році чиновник отримав 154 тисячі 91 гривню заробітної плати.
Усього на утримання та комфорт Котенкова з міського бюджету витратилось 246 тисяч 773 гривні.
На заступника міського голови Сергія Черевка в минулому році було витрачено найменше серед усього керівницького складу міської ради – 204 тисячі 804 гривні.
Зокрема, на заробітну плату цього чиновника в 2012 році з бюджету було витрачено 152 тисячі 635 гривень.
Окрім цього, видатки на відрядження складають 604 гривні.
Черевко, як і всі інші його колеги, користується службовим автомобілем. Так, персональний водій, страхування, технічне обслуговування транспортного засобу обійшлося в 51 тисячу 565 гривень.
Найбільше серед усіх цих державних службовців отримує Микола Соловйов. В 2012 році він заробив 194 тисячі 368 гривень.
В службових відрядженнях чиновник не бував.
Водій Соловйова в минулому році отримав 42 тисячі 789 гривень.
На обслуговування автомобіля, а також страхування пішло – 166 тисяч 14 гривень.
Загальна сума утримання Миколи Соловйова обійшлася херсонській громаді в 253 тисячі 771 гривню.
Отже, усі вищезгадані чиновники користуються службовими автомобілями, за кермом яких сидять персональні водії з непоганою для Херсона зарплатою.
В середньому, зарплата цих шоферів становить 3 тисячі 500 гривень на місяць.
Згідно даних Державного комітету статистики України, середня заробітна плата в 2012 році в Херсоні становила 2 тисячі 300 гривень. Тобто, виходить, що в місті-корабелів працювати водієм у державного службовця є все ж таки не так і погано.
Фантастикою буде виглядати, якщо б чиновники зовсім відмовились би від службового автотранспорту і пересіли на громадській, але самому сісти за кермо не так і важко.
Наприклад, якщо б Зоя Бережна, Василь Котенков, Сергій Черевко і Микола Соловйов керували б автомобілями персонально, то б міський бюджет зекономив би 173 тисячі 80 гривень.
На що ж можна було витратити ці кошти?
Щоб відповісти на це запитання достатньо декілька хвилин провести на офіційному порталі Державних закупівель.
Так, Миколаївська обласна лікарня в 2012 році витратила таку ж суму на придбання більше 10 тисяч упаковок лікарських препаратів.
Також, Управління охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації витратило 170 тисяч гривень щоб купити медичне, хірургічне та ортопедичне устаткування, а також апарат для донорського плазмаферезу.
Окрім цього, на такі ж суму купається їжа для шкільних їдалень, такі ж суми витрачаються на ремонт культурних пам’яток і т.д.
Але, сьогоденні реалії диктують зовсім інші правила, навіщо витрачати персональні кошти, якщо в тебе є державний бюджет.
P.S. Звісно, порівняно з держслужбовцями всеукраїнського масштабу суми мізерні, але в загальному – це мільйони, які витрачаються вже 20 з гаком років.
Добавить комментарий