Третина українців проживає у бідності. Такі дані давав Світовий банк ще у травні поточного року. Причому чверть населення України змушена заощаджувати не лише на одязі, розвагах або відпочинку, але й на їжі.
Відповідно до стандартів ООН, людина, яка витрачає на проживання менше ніж 5 доларів на день або, відповідно, менше ніж 150 доларів на місяць, вважається такою, що живе за порогом бідності.
 
Отже переважна більшість українських пенсіонерів живе за цим порогом. Втім, і серед людей працездатного віку знайдеться немало таких сімей. Особливо, якщо це сім'я з дітьми, а зарплати у батьків невисокі. Наприклад, сім'я із чотирьох осіб, щоб не опинитись за порогом бідності, повинна мати місячний дохід, не менший за 24 тисячі гривень, і витрачати на прожиття все до останку.
 
 
Втім, в Україні, попри війну, ще не найгірша ситуація. Відповідно до даних ООН, понад 1,1 млрд населення нашої планети проживає у крайній бідності. Ці люди позбавлені житла, у них немає доступу до навчання, медицини, а також до світла і тепла. Ба більше, вони відчувають брак питної води, і навіть найпростіша їжа є в них не щодня.
 
Як зазначають в ООН, майже половина цих людей проживає в регіонах, які або зараз охоплені війною, або недавно перебували в зоні військових конфліктів. Відповідно до статистики ООН, в регіонах, де немає війни, лише 10,9% населення проживає у бідності. Тоді як в регіонах, що воюють, відсоток бідного населення становить у середньому 34,8% (українці цілком вписуються у цю гнітючу статистику).
 
У бідних країнах кожен п'ятий регулярно голодує
За тією ж статистикою ООН, в кожній бідній країні регулярно голодує щонайменше п'ята частина населення. Зазвичай ці люди не мають доступу до навчання. Водночас кожний четвертий проживає у помешканні без електрики. А показник дитячої смертності у такому середовищі становить 8%.
 
.
 
Найбільш уразлива категорія населення Землі – діти. Як з'ясувалось, майже половину найзлиденнішої частини людства становлять саме діти. В ООН порахували, що 886 мільйонів дітей проживають у помешканнях, які фактично не придатні для нормального життя. А 828 мільйонів дітей живуть в антисанітарних умовах, не маючи змоги нормально помитись, спати на чистій білизні і пити чисту воду.
 
Хоч і поволі, але трохи просунулись на шляху боротьби зі злиднями такі країни як Бенін, Камбоджа, Коморські Острови, Королівство Есватіні, Кенія, Мозамбік, Філіппіни, Танзанія і Тринідад і Тобаго.
Водночас найзлиденнішою країною на планеті на сьогодні є Афганістан. Там катастрофічно зростає кількість жебраків. Із 2015 по 2023 рік в цій країні чисельність бідних людей зросла на 5,3 млн осіб. На сьогодні там живе за межею бідності дві третини населення.