З січня по вересень 2024 року в Україну ввезли 919,5 тис тонн бензину, що на 6% менше, ніж за аналогічний період 2023 року. Про це повідомило видання enkorr, пославшись на дані консалтингової компанії "А-95".
 
64% бензину в Україну за звітний період надійшло залізницею. Тобто постачання залізницею збільшилося, а постачання автовозами знизилося.
За перші 9 місяців 2024 року постачання бензину в Україну з Литви становило понад 161 тис тонн. Це на 40% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
Щодо дизельного палива, то його в Україну з січня по вересень 2024 року ввезли 4,83 млн тонн. Це на 7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
 
 
Наразі в Україні середня ціна бензину А-95 становить 55,74 грн за літр. У деяких регіонах паливо для бензинових автомобілів у середньому перевищує позначку 56 грн. за літр. Найпевніше – у Чернігівській області. Там бензин А-95 у середньому коштує 56,69 грн за літр.
 
Дизельне паливо на українських АЗС зараз у середньому коштує 51,95 грн за літр. Але на Закарпатті дизель коштує менше 51 грн за літр. Якщо бути точнішим, то 50,86 грн за літр. У цій області зараз найдоступніше дизельне паливо.
 
Автогаз в Україні коштує 34,81 грн за літр. У всіх областях нашої країни паливо для автомобілів із ГБО коштує приблизно однаково. Щоправда, у деяких областях його середня ціна перевищує 35 грн за літр. Наприклад, у Чернігівській області автогаз у середньому коштує 35,39 грн за літр, а в Чернівецькій області – 35,24 грн за літр.
 
.
 
Слід зазначити, що останнім часом в Україні знизилися ціни на пальне для автомобілів. Бензин подешевшав на 2 грн за літр, а ДП – на 1 грн за літр. Директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн пояснює зниження цін на пальне тим, що закінчився сезон активного використання автомобілів (тобто відбувається зниження попиту на пальне), а також тим, що у світі знизилися ціни на нафту.
 
Раніше про зниження попиту на паливо говорив і експерт паливного ринку Дмитро Леушкін. За його словами, це стане однією з причин того, чому мережі АЗС продовжуватимуть знижувати ціни (найчастіше за рахунок маркетингових акацій).