В Україні в ніч з 26 на 27 жовтня 2024 року востаннє переведуть годинник на зимовий час. Після цього на літню пору українці повертатися більше не будуть.
Скасування переведення годинників на літній та зимовий час в Україні передбачає законопроєкт №4201, який у Верховній Раді зареєстрували ще у жовтні 2020 року. У березні 2021 року народні депутати прийняли його за основу (тобто у першому читанні). Дуже довго цей законопроєкт готували до другого читання у сесійній залі парламенту. І лише у липні 2024 року народні депутати ухвалили законопроєкт №4201 у другому читанні.
Законопроєкт №4201 передбачає відмову від переведення часу в Україні на літній та зимовий. Назавжди буде зафіксовано зимовий час, перехід на який відбудеться у ніч із 26 на 27 жовтня 2024 року. О 4 годині ночі стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.
Обчислення часу в нашій країні проводитиметься за київським часом - другим часовим поясом у шкалі Всесвітнього координованого часу UTC+2.
Щоправда, президент України Володимир Зеленський досі не підписав закон про відміну сезонного "переходу часу". Чому він досі не підписав цей закон, адже до переходу на зимовий час лишилося зовсім небагато?
Вважаємо, цьому є кілька пояснень. По-перше, деякі українські вчені не підтримують цього нововведення. Так, президент "Академії наук вищої школи" Олександр Наконечний закликав Володимира Зеленського накласти вето на закон №4201 про відміну переведення годинника на літній час. Він вважає, що перехід на зимовий час призведе до збільшення витрат на електроенергію навесні, влітку та восени у вечірній час, а вранці буде марно витрачатися сонячне світло.
.
По-друге, зараз в Україні готуються рекордно підвищити податки та збори, а також запровадити нові податки, аби наповнити державний бюджет за умов війни. Підвищення податків активно обговорюють кілька місяців поспіль. Народні депутати Верховної Ради вже ухвалили у другому читанні відповідний законопроєкт, але ще не направили його на підпис президенту Володимиру Зеленському, оскільки в парламенті до нього подали 13 блокуючих постанов.
Швидше за все, Володимир Зеленський підпише закон №4201 в останній момент. Наприклад, 20-23 жовтня. Після цього закон опублікують у державній пресі, він набуде чинності.