Команда головного республіканця визнає, що остаточної угоди, ймовірно, не буде поти, поки Путін "не піде зі сцени".
Кандидат у президенти США Дональд Трамп сформулював план завершення війни в Україні. Той передбачає, що "Україна не вступає в НАТО", а на Путіна "чиниться економічний тиск", повідомляє видання Financial Times.
Концепція Трампа може бути "переосмисленням невдалих Мінських угод 2014 і 2015 років, які мали на меті покласти край бойовим діям на сході України", зазначає ЗМІ.
 
Один із радників Трампа заявив, що в цих угодах було окреслено план збереження територіальної цілісності України із закріпленням автономних зон, але умови так і не було реалізовано або приведено у виконання. Але цього разу нібито будуть "механізми примусу" з наслідками за порушення угоди. За дотриманням мають стежити європейські війська, а не сили НАТО чи миротворці ООН.
Трамп вважає, що членство України в НАТО не є варіантом у короткостроковій перспективі. Проте членство в НАТО можна виключити на кілька років, щоб змусити Росію піти на переговори.
 
 
"Ми заморожуємо конфлікт, Україна не поступається жодними територіями, вони не відмовляються від своїх територіальних претензій, і ми ведемо переговори, розуміючи, що остаточної угоди, імовірно, не буде доти, доки Путін не піде зі сцени", - пояснив Фред Флейц, який працював у першій адміністрації Трампа.
 
Водночас такий підхід не знайде одностайної підтримки в Республіканській партії, гадає видання.
Майк Волтц, який є одним із провідних республіканських експертів із національної безпеки в Палаті представників, припускає, що Трамп може використати  загрозу обвалення російської економіки завдяки зниженню цін на нафту і газ.
 
Однак Саудівська Аравія, важливий союзник Трампа в його перший термін, не вітатиме такий крок.
Водночас наближені до Трампа особи стверджують, що він зможе чинити серйозний економічний тиск на Путіна. Як приклад вони наводять Авраамські угоди, підписані в його перший президентський термін між Ізраїлем і ОАЕ, Бахрейном, Марокко і Суданом.
 
.