Україна ніколи не піде на запрошення в НАТО лише частини її територій.
Про це президент України Володимир Зеленський заявив 1 грудня у Києві на спільній пресконференції з президентом Європейської ради Антоніу Коштою, запис заходу оприлюднили в YouTube. 
Зеленський відповідав на питання про те, що наступного тижня може відкритися вікно можливостей для запрошення України в НАТО. Він нагадав, що 3–4 грудня у Брюсселі буде проходити засідання міністрів закордонних справ країн НАТО. 
 
"Я не знаю, що там може бути. Вікно [можливостей] відкриється, вікно закриється. Вже стільки цих вікон було. Все залежить від партнерів. Ми б хотіли рекомендації від міністрів закордонних справ, але ілюзій немає. Є ті самі скептичні країни, і США входять до цього скепсису", – додав він.
 
 
Президент України додав, що йому невідомо, чи рекомендуватиме чинний президент США Джо Байден запросити Україну в НАТО, але уточнив: голова Держдепу Ентоні Блінкен "більш позитивний" у баченні цього питання. 
 
"Ще є німецька сторона, угорська. Тому тільки консолідованй сигнал може бути позитивно сприйнятий усіма лідерами. Це перша, але не остання можоивість для цього. Можна розрахзовувати на наступні кроки, якщо є політична воля. Є два місяці у чинної влади США, вони мають вплив на тих небагатьох європейських скептиків щодо нашого майбутнього", – продовжив Зеленський. 
 
Він підкреслив, що не бачить ризиків у рекомендації щодо запрошеня України до НАТО. Так само, за словами президента, цих ризиків не бачить більшість країн НАТО. 
"Це навіть не запрошення. Це рекомендація міністрів закордонних справ для лідерів щодо майбутнього запрошення України в НАТО", – уточнив Зеленський. 
 
.
 
Коментуючи повідомлення західних ЗМІ щодо того, на яку частину території може поширюватися "парасолька НАТО", він підкреслив, що Україна ніколи юридично не визнає будь-якої окупації Росією своїх земель.
 
"Не може бути запрошення в НАТО частини території України. Це автоматичне визнання, що всі інші території не тільки в небезпеці, а й що інші території – не українські. Тому Україна ніколи не піде на це. Якщо це запрошення, то тільки повністю всіх територій. Але ми розуміємо, що 5-та поправка (ст. 5 Північноатлантичного договору, яка передбачає колективну оборону, – прим.), коли ти член НАТО, не може діяти в час війни на всій території України, тому що країни проти ризиків залучення їх у війну", – додав він.
 
Як відомо, Україна подала заявку в НАТО за прискореною процедурою 2022 року, після того, як РФ розпочала повномасштабну війну й анексувала частину українських територій.
За рік після початку повномасштабного російського вторгнення, у липні 2023 року, країни – члени НАТО спростили шлях для вступу України у блок, проте офіційного запрошення в Альянс Києву не надали. У підсумковій декларації саміту НАТО, який відбувся 9–11 липня 2024 року у Вашингтоні, зазначено, що "майбутнє України – в НАТО".
 
 
Зеленський наприкінці вересня – у першій половині жовтня презентував план перемоги України західним союзникам і у Верховній Раді. Він містить п'ять пунктів, вирішальним серед яких Зеленський назвав запрошення України в НАТО.
28 жовтня президент України заявив, що деякі лідери говорять про запрошення в НАТО так, ніби йдеться одразу про членство, і закликав партнерів "попрацювати з Берліном" задля чіткості в цьому питанні.
На думку генсека Альянсу Марка Рютте, Україна зараз ближча до НАТО, ніж будь-коли раніше. Він заявив 17 жовтня, що шлях України до членства в НАТО незворотний, питання лише в часових межах.